نمایشگاهی از عکس‌های مهرداد افسری با عنوان «آمریکا، گسترهٔ معلق» از عصر جمعه یکم آذرماه ۹۲ در محل گالری محسن افتتاح می‌شود. 
 

   در این نمایشگاه ۹ عکس با تکنیک فتومونتاژ در ابعاد ۱۵۰×۱۱۰ سانتی‌متر به نمایش درمی‌آید. احسان رسول‌اف، مدیر گالری محسن، در یادداشتی با عنوان «اتوپیای ابرواقعی» برای معرفی این نمایشگاه می‌نویسد: «امریکا سرتاسر تجربه‌ای مدرن است، تحقق اتوپیایی اصیل از سلسله ارجاعاتی منقطع که به گونه‌ای صادقانه جعلی است. انبوهی از معنا است در مجموعه تصاویری بسیار رویایی و ناممکن که به مانند کارت پستال‌های یک توریست مشتاق اما بی‌هدف، روی هم تلنبار شده است. 
 
 امریکایی بودن، تلاشی است پروسواس برای دستیابی به تناسبی موزون که اب‌تر و پرنقص است. گستره‌ای از تناقض و پوچی تا ماتم و یأس؛ اجتماعی به غایت مجرد که کلکسیونی از فیگورهای اندوه‌آلود تنها در خود دارد. ملتی متحد اما کلاژشده از اقلیت‌های ناهمگون؛ پیکره‌ای سست و پرترک اما یکپارچه و توانمند؛ استعاره‌ای واژگون از سرزمین موعود. امریکا سریع است؛ ماهیچه‌های همواره منقبض و مرتعشی دارد که به حرکات غیرارادی یک خوابگرد می‌ماند. جادویی است نفسگیر به سبک منحصربفرد امریکایی: فست فود، آسمانخراش، اسلحه اتوماتیک، هالیوود و هراس از تروریسم. مکاشفهٔ امریکا، مطالعه‌ای ماکروسکوپی است از اختلاط فرهنگی و قومی و نژادی که تمدن تازه برساخته امریکایی، کارکردهای سنتی‌اش را تصنعی ساخته است. کرانه‌ای که تنوع بی‌پایان چهره‌ها، سلیقه‌ها، و زبان‌ها، مانع انزوای هولناک انسانی مضاعفش نمی‌شود. 
 
 بازنمایی امریکا و تجربهٔ آمریکایی بودن، به پژوهشی چندلایه می‌ماند درباره پهنه‌ای پرزرق و برق و نورانی با ریتمی تند و مملو از آدم‌هایی فارغ بال، خانواده دوست، میهن‌پرست و احساسی که سراسیمه شهر را با خیابان‌ها و آسمانخراش‌هایش در برگرفته‌اند؛ تاملی است خلاصه برای آشکارسازی شکاف‌های همیشه فعال نژادی و زبانی و جنسیتی یک سپهر اجتماعی – سیاسی همیشه دوقطبی، با چاشنی لیبرالیسم و مذهب که آینه منکسرش، می‌کوشد تصویری متکثر از بافت‌های مردمی و اجتماعیش بازبتاباند. بازخوانی امریکا به مثابهٔ یک پروژه در مجموعه «امریکا، گسترهٔ معلق» مهرداد افسری، گردهم‌آوری قاب‌هایی است ناهمگن از همدستی حیرت‌آور یک جمعیت بی‌روح که فریم‌های برهم نهاده فاجعه‌ای مدرن را از انحطاط یک واقعیت نابودشده به نمایش می‌گذارند؛ سوگنامه‌ای است برای یک سرخوشی بی‌وقفه از پس یک استحالهٔ تمام عیار؛ جشن‌نامه‌ای پرجزییات در آیین رونمایی یک فروپاشی تدریجی؛ بدرقهٔ آرزومندانه مسافری است مضطرب به سوی آن اتوپیای ابرواقعی.» 
 

    مهرداد افسری متولد ۱۳۵۶ در خوی و دانش‌آموختهٔ مقطع کار‌شناس ارشد رشتهٔ عکاسی است. برگزاری ۱۲ نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از ۸۰ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از کشور از جملهٔ فعالیت‌های وی در زمینهٔ عکاسی بوده است. 
 
افتتاحیه: جمعه یکم آذرماه ۹۲ – ساعت ۱۶ تا ۲۱
نمایشگاه تا ۱۳ آذرماه سالجاری هر روز از ساعت ۱۴ تا ۲۱ ادامه دارد. 
روزهای پنجشنبه گالری تعطیل است. 
گالری محسن، بزرگراه مدرس (شمال)، خیابان ظفر، کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی، شماره ۴۲