نمایشگاهی انفرادی از آثار ترکیبی سیامک فیلی‌زاده، هنرمند مفهومی، از عصر جمعه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۹۳ در گالری آران برپا می‌شود.

      در این نمایشگاه که با عنوان «آندرگراند» برگزار می‌شود همانند سایر نمایشگاه‌های این هنرمند آثاری مفهومی با ترکیب نقاشی، عکاسی و گرافیک خلق شده‌اند که در ابعاد مختلف از جمله ۱۳۰×۱۳۰ و ۱۰۰×۱۵۰ سانتیمتر به نمایش درمی‌آید. کار عکاسی این پروژه را حمید اسکندرى، طراحى لباس را سارا خالدى، طراحى گریم را سودابه خسروى و طراحى نور را علیرضا قاضى برعهده داشته‌اند و مدیر تولید آن سحر مصیبى بوده است. 

      در متن معرفی این نمایشگاه می‌خوانیم: «"من بر شما جور دیگری حکومت خواهم کرد، اگر زنده بمانم." منتسب به ناصرالدین‌شاه قاجار هنگام مرگ بعد از ترور . شهر بزرگى در اعماق تاریک زمین، آرام نفس می‌کشد. شهرى سالخورده، به قدمت تاریخ استبداد بشر. دیوار بلندى شهر را در آغوش گرفته است. دیواری بزک شده با نقش عشق به فرمان پادشاه. پادشاهى که هر پنجاه سال یک بار، در یک روز و ساعت معین هدف گلوله قرار مى گیرد و جان مى‌دهد. مراسم تشییع جنازه هربار باشکوه‌تر از پیش برگزار مى‌شود و بناى آرامگاه تخریب شده هربار بزرگتر. 

   روز بعد پادشاه از گور برمى‌خیزد، به کاخ مى‌رود و حکومتش بى‌هیچ تغییرى از نو تکرار مى‌شود. مى گویند با فرشته مرگ معامله کرده است و عده‌اى بر این عقیده، که مردمان شهر در دل خود نام او را صدا مى‌زنند و از خداوند مى‌خواهند پادشاه را به آنان بازگرداند. تاریخ این شهر یک بار براى همیشه نوشته شده است، سیری به مانند یک دایره دارد که نقطه شروع و پایان آن یکى است. نام این شهر "آندرگراند" است.» 

   سیامک فیلی‌زاده متولد ۱۳۵۹ در تهران و فارغ‌التحصیل کارشناسی گرافیک از دانشکده‌ هنر ومعماری دانشگاه آزاد اسلامی است. او از سال ۷۶ فعالیت حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف گرافیک را آغاز کرد و سال ۸۷ نمایشگاه انفرادی گرافیک – نقاشی «بازگشت رستم ۲» را در گالری آران برپا کرد که سال ۹۱ به عنوان نمایشگاهی در موزه‌ معتبر لاکمای لس‌آنجلس به نمایش درآمد و به مجموعه دائمی این موزه هم راه یافت. شرکت در نمایشگاه گروهی گرافیک «دیالوگ» در ژاپن و نمایشگاه‌های متعددی درایران و سوییس از دیگر فعالیت‌های این هنرمند است.

گشایش: جمعه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۹۳ – ساعت ۱۶ تا ۲۰
نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ دایر است. 
گالری جمعه‌های غیرافتتاحیه تعطیل است. 
گالری آران، خردمند شمالی، کوچهٔ دی، شماره ۱۲