جناب آقای صیادی
مدیر کل محترم روابط فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 


احتراما به عرض میرساند، همانگونه که استحضار دارید هر گونه بهره برداری از عکس و مطالب دیگران غیر قانونی است و می بایست با اجازه صاحب اثر بوده و به نحو مقتضی رضایت وی را جلب نماید. اخیرا مطلع شدم موسسه (نشر البرز) ضمن انتشار کتابی با عنوان (گوهر یک دانه) یکی از عکسهای مربوط به پایان نامه تحصیلی اینجانب شادآفرین قدیریان را برای روی جلد کتاب انتخاب و نسبت به چاپ و نشر آن، بدون ذکر ماخذ، اقدام نموده است. در همین رابطه با مدیر موسسه مذکور (آقای علمی) تماس گرفتم و مراتب اعتراض خود را به ایشان اطلاع دادم، لکن نامبرده با لحن بسیار زننده که خارج از ادب و شان مدیر یک موسسه فرهنگی است با اینجانب برخورد نموده و اظهار داشتند «اینجا ایران است و مسئله کپی رایت و امثالهم موردی نداشته و شما هیچ کاری نمیتوانید بکنید».

جناب آقای صیادی، لازم به ذکر است که از نمونه عکسهای اینجانب در هلند، اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و سایر کشورها که همه آنها برای من بیگانه بوده و هستند، قبل از بهره برداری از هزاران کیلومتر آن سوی دنیا قبلا اجازه گرفته و پس از توافق و ارسال هزینه های مربوط از عکس مورد نظر استفاده کرده اند.
لذا با عرض مراتب فوق و از آنجائیکه نیک میدانید امرار معاش و زندگی امثال من از اینراه تامین می شود، بدینوسیله ضمن شکایت از مدیر موسسه یاد شده، از آن وزارت محترم که همواره حامی و حافظ منافع هنرمندان و فرهنگیان می باشد، درخواست احقاق حق مینمایم و استدعا دارم برابر مقررات ضمن برخورد با اینگونه موارد غیر مسئولانه به موضوع رسیدگی و از نتیجه اینجانب را آگاه فرمایید. ضمنا یک نسخه از عکس اصل و کارت دعوت مربوط به نمایشگاه عکس اینجانب و هم چنین یک جلد کتاب «گوهر یک دانه» که عکس مذکور را دست کاری نموده اند بمنظور بررسی و صدور هر گونه دستور مقتضی به پیوست تقدیم می گردد.با تشکر و احترام مجدد
شادآفرین قدیریان

Book.jpg
تصویر روی جلد کتاب


Qajar.jpg
نسخه اصلی عکسجناب آقای صیادی
مدیر کل محترم روابط فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

احتراما اینجانب تینا چینی چیان فارغ التحصیل رشته عکاسی دانشگاه آزاد اسلامی، از «نشر البرز» به دلیل استفاده غیر قانونی و بدون کسب اجازه از من به عنوان صاحب چهره عکس گرفته شده توسط خانم شادآفرین قدیریان، که ایشان نیز مانند من از این جریان بی اطلاع و ناراضی می باشند، بر روی جلد کتاب «گوهر یک دانه» شاکی بوده و از شما درخواست رسیدگی به این شکایت را دارم. پیشاپیش از زحمات شما سپؼ/textarea>گلچین (?)