نمایشگاه عکس “بم هنوز زنده است” امروز با حضور اعضای سفارت آلمان،نمایندگان صلیب سرخ و هلال احمروجمعی از بازدیدکنندگان ایرانی و آلمانی درگالری خانه عکاسان افتتاح شد. دراین نمایشگاه که به هزینه سفارت آلمان برگزار شده پنجاه و هشت عکس به نمایش درآمده است که ۴۳ عکس از تیل ماینر (عکاس آلمانی)و۱۵ عکس دیگر از چند عکاس ایرانی(کورش ادیم،‌‌ معین حکیمی، بهرام آزمون و یعقوب کهربایی) می‌باشد. در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه سفیر دولت آلمان در ایران، مدیر کل هلال احمر ایران ورییس هیات کنفدراسیون صلیب سرخ در ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

bamde.jpg عکس: پیام برازجانی


تیل مایر متولد ۱۹۷۲ بیش از ۱۰ سال است به عنوان عکاس و خبرنگار با سازمان بین‌المللی صلیب سرخ همکاری می‌نماید. او در این مدت به کشورهای جنگ زده و حادثه دیده زیادی در قاره‌های آفریقا، آسیا و اروپا سفر کرده است و عکس‌هایش در کشور‌های مختلف به نمایش در آمده است.او در کشور خود،آلمان، عضو افتخاری هیات مدیره مرکز بحران صلیب سرخ شهر لیشتن فلس است. او از ماه ژانویه تا ژوئن عضو تیم اطلاع رسانی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ/هلال احمر در بم می‌باشد.(اطلاعات بیشتر در مورد تیل مایر درسایت www.tillmayer.de )

“اصغر بیچاره”در حال تشویق سخنران می‌گوید:هر چه ازبم نمایشگاه بگذارند کم است چون واقعا فاجعه بزرگی بود. من و”فخرالدین” چند هفته قبل از زلزله برای عکاسی آنجا بودیم وچند هفته بعد…
در میان بازدید کنندگان خارجی تعدادی از جوانان با دیدن نمایشگاه به رفتن و دیدن بم از نزدیک ترغیب شده بودند. “یلدا معیری”شانه‌ای بالا میاندازد:بیشتر در حد و در جهت اهداف بشر دوستانه برگزارکنندگان آن است.من یکسری کتاب‌ با عکس‌هایی از این نوع حوادث از عکاسان خارجی دیده‌ام،فوق‌العاده بودند،الزاما نباید اینگونه(!) باشند.