عصر امروز با حضور گسترده علاقه مندان و مخاطبان، دومین کارگاه آموزشی سایت عکاسی در سالن آبی مجتمع فرهنگی و هنری اسوه و با حمایت شرکت نیکونگرش برگزار شد. در این جلسه علیرضا نیک نژاد مدیر سایت عکاسی ضمن خیر مقدم و تشریح برنامه های این جلسه با دعوت حاضران به عضویت در سایت عکاسی و شرکت در جلساتی آتی اعلام کرد که همانطور که شاهد هستید در حالی که فقط اطلاع رسانی کارگاه های سایت عکاسی از طریق خود سایت انجام می شود و از هیچ امکان اطلاع رسانی و تبلیغی دیگری بهره نمی گیریم استقبال از جلسات به حدی است که تعدادی از حاضران ( در جلسه امروز بیش از ۱۰ نفر ) به صورت ایستاده در سالن حضور دارند و در حالی که گنجایش سالن ۸۰ نفر است، جا برای همه نیست لذا مجبوریم از ماه آینده (۲۴ آذرماه) جلسات را فقط برای اعضاء برگزار کنیم. که بنا به درخواست بسیاری از علاقه مندان به حضور در کارگاه های آموزشی شرایط جدیدی در نظر گرفته شده که در خبرهای بعدی اعلام می شود.

akkasee26-3.jpg

در آغاز آقای منصور نصیری با ارائه و نمایش تصاویری از صفحات برگزیده نشریات مختلف به بحث درباره انتخاب و ویرایش عکس در مطبوعات معتبر پرداخت و ضمن نمایش نمونه های متعدد از عکس های خبری و مطبوعاتی و شیوه برخورد مطبوعات مختلف با آن عکس از نحوه عملکرد ادیتورهای مطبوعات معتبر جهان با تصاویر خبری و مطبوعاتی تصاویر آموزنده ای را ارایه نمود.

سپس آقای آرش عاشوری نیا با طرح تجارب شخصی خود در عکاسی دیجیتال همراه با نمایش عکس های متعدد به آموزش استفاده از امکانات مختلف دوربین های دیجیتال و چگونگی استفاده از این امکانات، مطابق سر فصل های اعلام شده پرداخت. این شیوه آموزشی که با استفاده از عکس به طرح مباحث فنی عکاسی پرداخته شد بسیار مورد توجه و استقبال حاضرین قرار گرفت و حاضرین در جلسه با علاقه و توجه بیشتری موضوعات مطرح شده را دنبال می نمودند. نمایش عکس در حالت های مختلف نورسنجی – سرعت – شاتر – فوکوس و … همراه با تحلیل و بررسی دلایل موفق یا ناموفق بودن ثبت تصویر مناسب با استناد به عکسهای نمایش داده شده موضوع این جلسه کارگاه سایت عکاسی بود.

و در ادامه جلسه مهندس محمدرضا شهبازی مدیر بخش دوربین دیجیتال سایت عکاسی به معرفی دو دوربین دیجیتال جدید نیکون D50 و D200 پرداخت. وی در این معرفی که همراه با نمایش اسلاید و تصاویر عملکردهای دو دوربین جدید نیکون بود ضمن تشریح معایب و قابلیت های هر دوربین به مقایسه این دوربین ها با مدلهای مشابه پرداخت.

در پایان جلسه هم حاضران به رسم هر ماه عکسی به یادگار گرفتند:

akkasee26-2.jpg