tour_abr.jpg

تور سه روزه عکاسی خلاق از تاریخ بیست و ششم تا بیست وهشتم تیرماه در جنگل ابر (شاهرود) باحضور سی وهشت نفر ازعلاقه مندان با همراهی سعید دستوری وافشین شاهرودی برگزار شد. این تور که بر بلندای کوهای البرز و درجنگل های بکر و زیبای حدفاصل بین شاهرود و گرگان برگزار شد فرصت مناسبی را در اختیار شرکت کنندگان قرار داد تا ضمن حضور در یک فضای آموزشی عملی مفید از زیبائی های بدیع طبیعت منحصر به فرد منطقه عکاسی کنند.
شرکت کنندگان در این تور دو شب به یادماندنی را در چادر، بر فراز کوههای ابری و مه آلود ، درکنار گرمای آتش با بحث و گفتگوی عکاسی سپری کرده و علاوه برعکاسی درکوه وجنگل این فرصت را نیز به دست آوردند تا ضمن بازدید از روستای مجن درحاشیه کویر در جنوب شاهرود، از بافت معماری این روستا که شباهت زیادی به روستای ماسوله در شمال ایران دارد و نیز مردم مهربان و خونگرم آن و همچنین آبشار بی نظیر مجن به عکاسی بپردازند.
لازم به یادآوری است که شرکت نورنگار با اهدای دو دوره دو جلدی کتاب (نورپردازی حرفه ای در عکاسی) و همچنین خانه عکاسان ایران با اهدای چهاردوره شش جلدی کتاب های عکس منتشر شده توسط خانه عکاسان ایران که بصورت قرعه کشی به شش نفر از شرکت کنندگان در تور تعلق گرفت به تامین اهداف آموزشی تور بطور مؤثری کمک کردند. خانه عکاسان برای اعضای تور های عکاسی خلاق روی دستمزد خدمات چاپ و ظهور و پلات و لمینت و نیز کلاسهای آموزشی خود از چهل تا پنجاه درصد تخفیف در نظر گرفته و اعلام کرده است که بزودی با همکاری مجله عکاسی خلاق یک دوره مسابقه عکاسی بین کلیه کسانی که از ابتدای برگزاری تورهای عکاسی خلاق ازسال ۱۳۸۵ تا آبانماه ۱۳۸۷شرکت کرده و یا می کنند برگزار خواهد کرد.
ضمنا تعمیرگاه مرکزی دوربین یک دستگاه دوربین دیجیتال هفت مگاپیکسلیPower shot CANON مدل A 470 بعنوان جایزه به بهترین عکس که در این تور گرفته شد اهدا کرد. این دوربین بخاطرعکسی که از چوپانی در جنگل گرفته شده بود به خانم آیدا دیلمقانی تعلق گرفت. تعمیر گاه مرکزی دوربین سه دستگاه دوربین دیگر نیز به این منظور اختصاص داده که به عکاسان بهترین عکس هایی که در جریان برگزاری سه تور آینده گرفته شود تعلق خواهد گرفت.
شرکت کنندگان در تور جنگل ابر عبارت بودند از : امید مهدی زاده، بهارک ملک زاده، حمید رضا املح، سیامک جعفری، سیاوش جعفری، بهداد خیر خواه، سیاوش امینی، ستاره صالحی، ملیکا شیرمحمدی، شیوا خلیل زاده، مریم رادمهر، ایمان نجم الدین، کریم قریشی، سهیل نایب حسین زاده، دلارام مهری، مریم کردزاده، فائزه احمدی، بابک قبادی، فرشیدشادپور، کاوه کرمی، صدف اسماعیلی، ساره قمی، محمد مجرد، مهران میر محمدی، عبالرضا فرودی، سید ناصر هاشمی، سروش ایزدبخش، حسنم ابئالقاسمی، محسن حسینقلی پور، حمیده شجاعی، رضااحمدی اکبری، زیبا حاج حیدری، سید مهدی دهدشتی، ساحل رهنما، انسیه محمدزاده، آیدا دیلمقانی.
تور بعدی عکاسی خلاق در روز جمعه چهارم مرداد ماه در دریاچه ولشت برگزار می شود.