­جمعه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۰ نمایشگاه عکس کاوه کاظمی با عنوان «زرتشتیان ایران» در گالری شماره شش افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از آداب و سنن زرتشتیان ایران از نگاه کاوه کاظمی به نمایش گذاشته می‌شود. او درباره عکس‌هایش چنین نوشته است:

«پس از خاتمهٔ جنگ ۸ ساله عراق و ایران فرصتی پیش آمد که به سوژه‌های مورد علاقه‌ام برای عکاسی که ربطی به مسایل روز نداشتند، با فراغت کامل بپردازم.
زرتشتیان همواره از لحاظ موضوع و قدمت تاریخی در ایران باستان برای من جالب بوده‌اند. در اوایل انقلاب سفری به یزد کرده بودم و رنگ و بوی دهات و خانه‌های گلی و باغهای انار و مردمان آن دیار در خاطرم مانده بود.
در سال ۱۳۷۳ مجددا به یزد رفتم و این مجموعه از آنجا شکل گرفت.
به مدت دو سال در یزد و دهات زرتشتی نشین گذار می‌کردم.
سعی‌ام بر این بود که اثری از نشان‌های امروزی و مدرن در عکس‌هایم دیده نشود. احساس می‌کردم در سفری که چند صد سال پیش اتفاق افتاده سیر می‌کنم.
اکنون بعد از گذشت پانزده سال فکر می‌کنم که اکثر این نقاط زیبا جای خود را به ساختمان‌هایی با آجر و درب آهنی و بلوارهای عریض و طویل با دکل‌های برق فشار قوی داده‌اند.»

کاوه کاظمی سال ۱۳۳۱ در تهران متولد شد.
او پس از پایان دبیرستان به انگلستان رفت و در سال ۱۳۵۷ از کالج هنر در رشته عکاسی فارغ التحصیل گردید و در بحبوحهٔ انقلاب به ایران بازگشت.
وی از آن زمان تا کنون به طور مستمر به عکاسی مطبوعاتی در ایران و چندین کشور دیگر در منطقه و جهان مشغول بوده است که از جملهٔ آن کشور‌ها می‌توان از ایرلند شمالی، نیکاراگوئه، کوبا، لبنان، سوریه، افغانستان و عراق در زمان جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ و بعد از سقوط صدام حسین در سال ۲۰۰۳ نام برد. آثار او در مطبوعات معتبر دنیا از قبیل تایم، نیوزویک، نیویورک تایمز، اشترن؛ اشپیگل، ژنو و… به چاپ رسیده‌اند. +
عکس‌های مجموعهٔ «زرتشتیان» طی سفرهای مختلف بین سالهای ۱۳۷۳ و ۱۳۵۷ گرفته شده‌اند.

افتتاحیه: جمعه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۰ ساعت بازدید: ۵ تا ۸ عصر
این نمایشگاه تا ۷ آذرماه از ساعت ۴ تا ۷ عصر ادامه دارد. گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.
گالری شماره شش، خیابان خردمند شمالی، کوچه هجدهم، پلاک ۶، طبقه همکف