دومین جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران در تداوم سیاست‌های فرهنگی هنری و آموزشی خود و پس از برگزاری دوره اول جشنواره ملی عکس بیرجند و به تصویر کشیدن ظرفیت‌های مختلف این شهر فرهنگ دوست توسط بیش از دو هزار عکس ثبت شده در دوره گذشته، در سال جاری نیز اقدام به برپایی دو اردوی تخصصی عکاسی می‌کند.
این اردو‌ها با توجه به فضای عکاسی موجود در شهر در مکان‌های مختلف، به همراه کارگاه توجیهی، آموزشی و برخوردار از اساتید راهنما خواهد بود.

جزییات اردو‌ به شرح زیر است:
اردوی ویژه عکاسان خراسان جنوبی: شنبه و یکشنبه ۲ و ۳ اردیبهشت ۱۳۹۱، ساعت هشت صبح
زمان و مکان ثبت نام: از ۱۴ فروردین لغایت ۱۹ فروردین ۱۳۹۱ از ساعت ۹ تا ۱۲ در محل دبیرخانه جشنواره.
چگونگی ثبت نام: ثبت نام به صورت حضوری برای عکاسان بیرجندی (حضور خود عکاس، نه نماینده وی) خواهد بود، جهت ثبت نام، تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس پرسنلی به همراه داشته باشید.
ثبت نام عکاسان ساکن در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی به صورت تلفنی در همین ایام و همین ساعات میسر خواهد بود.
اردوی ویژه عکاسان شهرستانی: ‌شنبه ۲ اردیبهشت لغایت سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱
عکاسان دعوت شده به این اردو، به مدت سه روز کامل میهمان جشنواره خواهند بود و تمامی هزینه‌های ایشان در بیرجند (اسکان، صبحانه، نهار، شام و پذیرایی) بر عهده جشنواره خواهد بود.

راهنمای ثبت نام:
علاقه مندان و داوطلبان شرکت در این اردو باید رزومه خود را که در آن فعالیت‌های عکاسیشان ذکر شده باشد به همراه شماره تماس ثابت وهمراه خود از صبح سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰ حداکثر تا ساعت ۲۴ شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۱ به صورت یک فایل word به birjandphoto@gmail.com ارسال کنند.
دبیرخانه جشنواره پس از بررسی رزومه‌ها، اسامی منتخبین و پذیرفته‌شدگان را ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ در سایت «عکاسی»، منتشر خواهد کرد. عکاسان منتخب از صبح شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ در بیرجند میهمان جشنواره خواهند بود.
لازم به ذکر است که این اردو‌ها دارای دو کارگاه علمی تخصصی عکاسی پیرامون موضوعات جشنواره در دو شب متوالی خواهد بود.
آدرس دبیرخانه: خراسان جنوبی، بیرجند، انتهای میدان توحید، خیابان مفتح ۳۴، پلاک ۹، سازمان رفاهی تفریحی شهرداری بیرجند
تلفن دبیرخانه: ۴۴۵۰۳۳۲ و ۴۴۲۲۰۱۳ و ۴۴۲۲۰۱۴ کد بیرجند ۰۵۶۱
مدیر اردو‌ها با شماره ۰۹۱۵۱۶۳۸۴۳۸ و مدیر اجرایی با شماره ۰۹۱۵۹۶۱۰۶ پاسخگوی سوال‌های شما درباره اردو‌ها هستند.