910803

جمعه ۵ آبان نمایشگاه گروهی عکس، ویدئو و چیدمان هنرجویان دکتر محمدرضا شریف‌زاده با عنوان «معاصریت» در گالری آرته افتتاح می‌شود.
الهام حاج احمدی، ستار عرفانیان‌پور، آناهیتا محمودی، محمد امین بزرگزاده، گلناز نیلفروشان، حنانه پتکی، روژین حسینی و رضا طالب‌زاده هنرجویان منتخب در این نمایشگاه هستند.

شریف‌زاده برای این نمایشگاه اینگونه نوشته است:

در جای خنک و دور از آفتاب نگهداری شود
 «یکه و تنها در میان ساکنین گرفتار در رفتارهای نا‌هنجار شهری زیست می‌کنیم. نه به کلی از سنت جدا شده‌ایم و نه دست بسته در مقابل مدرنیته ایستاده‌ایم. به هر گونه رفتار اجتماعی چه سنتی و چه مدرن تن می‌دهیم و تنها درون دایره تکرار همراه دیگران می‌دویم و می‌دویم و می‌دویم. اجبار را به اختیار تعبیر می‌کنیم و اختیار را نوعی جبر می‌خوانیم همواره در تردید میان افکارمان غوطه وریم، نه از مرزهای واقعیت می‌گذریم ونه به ساحل نجات باز می‌گردیم. از معلق بودن در اعماق گیجی و جنون خسته نیستیم، گاهی دست مریزادی بیهوده می‌گوییم و گاهی به جواب سلامی هم دست از بغل بیرون نمی‌آوریم، بد عنقی و یاوه گویی در شرایط عادی از اخلاق معاصر بودنمان می‌شود و چه لذتی دارد معاصریتمان را تصویر کنیم.
می‌خواهیم سکانس‌های نفس گیر معاصر بودن را دوباره تکرار کنیم تا تماشای آن مسحورمان کند…»

جمعه ۱۲ آبان نشست نقد و بررسی با حضور استاد ناصر تقوایی و دکتر محمدرضا شریف‌زاده و در ادامه پرسش و پاسخ با حضور هنرمندان برگزار می‌شود.
نمایشگاه تا ۱۵ آبان از ساعت ۱۶ تا ۲۰ ادامه دارد.
گالری آرته، بزرگراه کردستان، شیراز جنوبی، بلوار علیخانی، کوچه ۲۰ متری گلستان، کوچه ۱۲ متری دوم، پلاک ۳