911021_2

نشست نقد و بررسی عکس‌های خبری سایت دوربین.نت (اولین آژانس عکس خبری ایران) یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۱ از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.
در این نشست ابتدا عکس‌های اخیر عکاسان دوربین.نت به نمایش درمی‌آید و عکس‌ها توسط عکاسان دوربین. نت و عکاسان باتجربه نقد و بررسی خواهد شد. سپس نکاتی از قبیل عکاسی بهتر، بررسی آژانس‌های عکس در ایران و خارج و آموزش‌هایی برای عکاسی به صورت گزارش تصویری و زیرنویس نوشتن برای عکس‌ها به عکاسان حاضر آموزش داده خواهد شد. نشست با تماشای عکس‌های خبری روز دنیا و تقاوت آن با عکس‌های خبری ایران به پایان خواهد رسید.
این جلسه اولین جلسه نقد و بررسی عکس‌های دوربین.نت است که تلاش می‌شود به صورت مستمر ادامه داشته باشد. همه علاقه‌مندان می توانند در این نشست شرکت کنند.
همزمان با برگزاری این نشست، از مرام‌نامه اخلاق حرفه‌ای عکاسان دوربین.نت نیز رونمایی خواهد شد.
این مرام‌نامه مسائل مهمی از اخلاق حرفه‌ای عکاسی خبری و رفتار حرفه‌ای خواهد بود که از این به بعد توسط تمام عکاسان دوربین.نت به اجرا درمی‌آید و هر عکاسی که عضو دوربین. نت می‌شود باید پایبند به تمام اصول این مرام‌نامه باشد.
مسائلی از قبیل احترام به اصول دینی، آداب و سنن، گروه‌های مختلف قومی و فرهنگی، عدم جانبداری از شخص یا گروه در عکس‌ها، تعهد به راستی و راستگویی در عکس‌، عدم قضاوت در عکس، عدم صحنه‌سازی در عکاسی، احترام به پیشکسوت و عکاسان با سابقه، احترام به حریم شخصی و خصوصی افراد، عدم دریافت هرگونه رشوه و شیرینی و هدیه برای انتشار عکس‌ها، عدم استفاده دوربین به صورت مخفی، اجازه برای عکاسی، انتشار هر عکسی که در حریم آزاد عکاسی شده باشد در این مرام‌نامه ذکر شده است.
این مرام‌نامه می‌تواند آغاز دوره جدیدی در عکاسی خبری دوربین.نت باشد و اجرای کامل و بدون نقص آن می‌تواند یک مجموعه خوب، با اخلاق و حرفه‌ای را در آینده‌ای نزدیک نوید دهد.
فرهنگسرای رسانه
خیابان شریعتی، بالا‌تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه زیبا، میدان قبا
پاسداران، خیابان گل‌نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا