911223
 

   نشر حرفه؛ هنرمند در ادامه انتشار کتاب‌های مرتبط با عکاسی، کتاب «تیر عکاسانه» (زندگی و آثار هانری کارتیه برسون) را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

   علاقه مندان می‌توانند این کتاب را که در ۱۹۲ صفحه مصور، بر روی کاغذ گلاسه و با قیمت ۱۸۵۰۰ تومان عرضه شده است، هم اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند. 

   برسون که در میان عکاسان تاثیر گذار تاریخ عکاسی، بی‌شک در شمار پنج نفر نخست است، بیش از ۵۰ سال با دوربین لایکای خود به سراسر جهان سفر کرد و در جستجوی «لحظه‌های قطعی»، در زندگی جاری پیرامونش به تماشا نشست و توانست ترکیب‌های تصویری بسیار زیبا، متمایز و شاعرانه‌ای را به ارمغان بگذارد.

   در این کتاب همچنین چهره‌هایی که وی در طول سال‌ها از مشاهیر گرفته نیز آورده شده. پرتره‌هایی که در برخی موارد شناخته شده‌ترین تصویری است که از آن شخص در ذهن دیگران به جا مانده. از جمله پرتره‌هایی که از هانری ماتیس، ژان پل سار‌تر و ویلیام فاکنر گرفته است. در واقع، این کتاب با فراهم آوردن مجموعه‌ای از عکس‌ها و اطلاعات ریز و جزئی از زندگی و نقطه نظرهای برسون در ادوار مختلف، می‌کوشد تا تصویر دقیق تری از شخصیت و عملکرد این هنرمند را ترسیم کند.