920130

 سایت عکاسی – خبر اختصاصی: شهر کوچک Levallois در نزدیکی پاریس پاییز امسال بار دیگر میزبان جشنواره‌ی بین‌المللی عکس Levallois خواهد بود که از ۱۲ مهر‌ تا ۲۵ آبان‌ماه سالجاری برگزار خواهد شد. جایزه‌ی عکس Levallois که امسال برای ششمین بار برگزار می‌شود بخشی از رویدادهای این جشنواره‌ی معتبر فرانسوی را تشکیل خواهد داد. فراخوان شرکت در ششمین دوره‌ی این مسابقه‌ بدین شرح است: 

– شرکت در این مسابقه برای تمام عکاسان زیر ۳۵ سال با هر ملیتی آزاد است. تمام کسانی که حداکثر تا ۱۲ مهر ۹۲ کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند می‌توانند در آن شرکت کنند. 
– هر شرکت‌کننده مجاز است تنها یک مجموعه‌ی عکس با موضوع آزاد شامل ۱۵ فریم که دارای محوریت و انسجام موضوعی و فرمی باشد برای شرکت در مسابقه ارسال نماید. 
– در صورت برنده شدن مجموعه‌ی ارائه شده، امکان تغییر در چیدمان و فریم‌های آن جهت برپایی نمایشگاه نهایی برای عکاس منتخب وجود خواهد داشت. 
– وجود جلوه‌های هنرمندانه در آثار چه به لحاظ فرم اجرایی و چه محتوا برای هیات داوران از اولویت‌های انتخاب مجموعه‌ی برگزیده محسوب می‌شود. 
– عکس‌های ارسالی باید به صورت چاپی و فقط در اندازه‌های حداقل ۱۸×۲۴ و حداکثر ۳۰×۴۰ ارائه شوند. (مسابقه از پذیرفتن اسلاید و فایل‌های دیجیتالی معذور است.) 
– مجموعه‌ی عکس‌ ارسالی نباید پیش از این در هیچ نمایشگاهی به نمایش درآمده یا در جایی منتشر شده باشد. 
– شرکت در این مسابقه رایگان است و هیچ هزینه‌ای ندارد. 
– هر عکاس باید شخصا آثار خود را برای این مسابقه ارسال کند و ارسال توسط شخص یا نهادی به غیر از شخص عکاس پذیرفته نمی‌شود. 
– آخرین مهلت شرکت در این مسابقه ۳۰ اردیبهشت‌ماه سالجاری است و این زمان تمدید نمی‌شود. 
– ارسال یادداشتی شامل حداکثر هزار کلمه درباره پروژه‌ی عکاسی شده به صورت تایپ شده (به زبان انگلیسی یا فرانسه) همراه با مجموعه عکس الزامی است. 
– بیوگرافی و رزومه‌ی کاری عکاس شرکت‌کننده (به زبان انگلیسی یا فرانسه) به صورت تایپ شده حداکثر در یک صفحه‌ی A۴، که شامل آدرس محل سکونت، شماره‌ی تلفن و ایمیل وی نیز باشد، همراه عکس‌ها فرستاده شود. 
– یک CD شامل دو فریم از مجموعه عکس‌ ارسالی برای شرکت در مسابقه در فورمت JPEG که با dpi ۳۰۰ برای چاپ در سایز ۱۵×۱۰ سانتیمتر ذخیره شده باشند. این ۲ فریم در صورت انتخاب مجموعه‌ی عکس توسط هیات داوران برای چاپ در بروشور، کارت دعوت، پوستر یا تمام انتشارات و تبلیغات مربوط به مسابقه استفاده خواهد شد. 
– ارسال معرفی‌نامه‌ای از یک عکاس معتبر یا هنرمندی حرفه‌ای که در هر یک از شاخه‌های تمام هنرهای تصویری فعالیت نماید (به زبان انگلیسی یا فرانسه) از دیگر شرایط شرکت در این مسابقه است. 
– همچنین ارسال یک نسخه پرینت از فایل فراخوان و قوانین که توسط شخص عکاس امضا شده باشد الزامی است. این فایل را می‌توانید از اینجا دریافت کنید. 
– عکاسانی که مایلند آثار پذیرفته نشده‌شان بازگردانده‌ شود باید یک پاکت اضافی پستی برای بازگرداندن عکس‌ها و مدارک ارسالی خود که آدرس، تلفن و مشخصاتشان از قبل روی آن نوشته شده باشد همراه عکس‌ها ارسال نمایند. هزینه‌ی تمبر برای بازگشت بسته‌ی عکس‌ها نیز باید توسط خود عکاس از قبل پرداخت شده باشد. در غیر اینصورت عکس‌های پذیرفته نشده بازگردانده نخواهند شد و پس از داوری معدوم می‌شوند. 
– حتما روی پاکت عکس‌ها و مدارک ارسالی نوشته شود: 

 «Prix Photographique Ville de Levallois – Epson /Levallois-Epson Photography Award» 
 «Ne pas ouvrir/Do not open» 

– هیات داوران پنج نفره‌ی این جایزه ۱۷خردادماه ۹۲ برای انتخاب آثار تشکیل جلسه خواهند داد و نام عکاس برنده بلافاصله پس از اتمام داوری اعلام خواهد شد. 
– هیات داوران تنها مجاز به انتخاب یک نفر به عنوان برنده‌ی جایزه است ولی می‌تواند در صورت صلاحدید یک یا چند عکاس شایسته‌ی تقدیر هم معرفی کند. 
– عکس‌ها و مدارک ارسالی را پیش از اتمام مهلت شرکت با پست سفارشی به این آدرس بفرستید: 

Conservatoire Maurice Ravel، ۳۳ rue Gabriel Péri
۹۲۳۰۰ Levallois، FRANCE

– مبلغ ۱۰ هزار یورو وجه نقد و امکان برگزاری یک نمایشگاه انفرادی در گالری Escale شهر Levallois همزمان با روزهای برگزاری فستیوال عکس Levallois بعنوان جایزه‌ی ارزشمند این مسابقه به عکاس برگزیده‌ی امسال تعلق خواهدگرفت. برپایی نمایشگاهی از آثار برنده‌ی عنوان شایسته‌ی تقدیر این دوره در حاشیه‌ی جشنواره‌ی Levallois هم به عنوان جایزه‌ی عکاسان تقدیر شده در نظر گرفته شده است. ‌ 
 جایزه‌ی بین‌المللی عکاسی Levallois از سال ۲۰۰۸ از سوی انجمن فرهنگی این شهر و با حمایت برخی نهادهای فرهنگی دیگر به عنوان قسمتی از جشنواره‌ی بزرگ عکاسی Levallois برگزار می‌شود. کشف استعدادهای نوظهور و پشتیبانی از خلق آثار عکاسی معاصر توسط عکاسان جوان سراسر جهان از اهداف این جایزه‌ است. 
 سال گذشته مجموعه عکسی از Sophie Jung (لوکزامبورگ، ۱۹۸۲) به عنوان برنده‌ی پنجمین دوره‌ی این رقابت بین‌المللی معرفی شد و همچنین نمایشگاه ویژه‌ای از آثار عکاس فقید آمریکایی جین گروور (۲۰۱۲ – ۱۹۴۳) که در زمینه‌ی عکاسی آبستره و فورمالیستی فعالیت می‌کرد و بیشتر عمر خود را در فرانسه گذراند، برگزار شد.