دوره جدید کلاس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» از یکشنبه ۱۲ آبان‌ماه ۹۲ توسط حافظ میرآفتابی برگزار می‌شود. 

  هدف این دوره آموزشی که در قالب یکی از دوره‌های «آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای» برای ترم پاییز ۹۲ برپا می‌شود، ارائهٔ نکات بنیادین در مبانی هنرهای تجسمی است. به عبارت دیگر فراگیری زبان تصویر و سلسله پیوسته از تمرین‌هایی با محوریت: کادر، نقطه، خط، سطح، فضا، عمق، فرم، بافت، رنگ، چگونگی ایجاد یک ترکیب بندی موثر با توزیع مناسب عناصر در کادر، تقسیمات طلایی، ویژگی‌های تقسیمات سیمتریک (قرینه) و غیر سیمتریک (غیر قرینه) در کادر، آشنایی با ترکیب‌بندی باز و بسته، کشش و دافعهٔ عناصر بصری در یک کادر و… این دوره باعث توسعهٔ ادراک هنرجو از اساسی‌ترین عناصر سازنده یک عکس می‌شود و تا پایان عمر با نگاه کردن از ویزور دوربین و فشاردادن دکلانشور مرور می‌شود.» 

   مدرس این دوره حافظ میرآفتابی متولد ۱۳۴۲ و یکی از استادان مطرح آموزش هنر و مبانی هنرهای تجسمی در ایران است. وی عضو هیات علمی دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهران است که برای چند سال مدیریت گروه عکاسی این دانشکده را نیز برعهده داشته است. وی سال‌هاست در زمینهٔ تدریس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» به دانشجویان و هنرجویان عکاسی فعالیت می‌کند. 

   کلاس «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» یک روز در هفته و در ۱۰ جلسه برگزار می‌شود و شهریهٔ آن ۲۳۰ هزار تومان است. علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این دوره به اینجا مراجعه و یا در ساعات اداری با دفتر آموزشگاه از طریق شمارهٔ ۸۸۱۰۶۱۴۲ تماس بگیرند. 

   گفتنی‌ست «آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای» در ترم پاییز ۹۲ علاوه بر دورهٔ «مبانی هنرهای تجسمی در عکاسی» کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی دیگری را نیز برگزار می‌کند. علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از برنامهٔ کامل کلاس‌های حضوری آموزشگاه به اینجا مراجعه کنند.