Photo by Martin Rose/Getty Images

    بعد از بازی باورنکردنی امشب در بلوهوریزونته که با شکست سنگین هفت بر یک میزبان به پایان رسید شاید چندان دور از واقعیت نباشد اگر بگوییم فقط مهره‌های کمر نیمار نبود که در این جام شکست بلکه با بازی امشب کمر برزیل طلایی هم شکست. 
 
    در شبی که طلایی‌پوشان در غیاب نیمار و تیاگو سیلوا اعتماد به نفس لازم را نداشتند آلمان‌ها هر کار خواستند کردند تا سنگین‌ترین شکست برزیل در یکی از ضعیف‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال ملی آن کشور رقم بخورد. در ضیافت گل ژرمن‌ها و سخاوت دروازهٔ برزیل یکی هم سهم میروسلاو کلوزهٔ پا به سن گذاشته شد تا شب رکورد‌ها را کامل کند و آقای گل تمام ادوار جام‌جهانی شود. 

     پیش از این در گزارش دیگری نوشتیم که همزمان با برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل وبسایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بسیار فعال است و به صورت لحظه‌ای مجموعه‌ای از آمار و ارقام، اخبار جدید و عکس‌های مرتبط با بازی‌های جام جهانی را منتشر می‌کند. 

     مروری می‌کنیم بر برخی از عکس‌های امشب سایت فیفا از یکی از به یاد ماندنی‌ترین شب‌های تاریخ جام جهانی. برای دیدن مجموعه کامل‌تر عکس‌ها می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.


Photo by Jamie McDonald/Getty Images


Photo by Laurence Griffiths/Getty Images


Photo by Francois Xavier Marit – Pool/Getty Images


Photo by Jamie McDonald/Getty ImagesPhoto by Francois Xavier Marit – Pool/Getty ImagesPhoto by Laurence Griffiths/Getty Images


Photo by Lars Baron – FIFA/FIFA via Getty ImagesPhoto by Martin Rose/Getty ImagesPhoto by Laurence Griffiths/Getty ImagesPhoto by Felipe Dana – Pool/Getty Images


Photo by Jamie McDonald/Getty Images


Photo by Alex Livesey – FIFA/FIFA via Getty ImagesPhoto by Laurence Griffiths/Getty Images


Photo by Lars Baron – FIFA/FIFA via Getty Images