دبیرخانه و ستاد برگزاری دومین جشنوارهٔ بین‌المللی عکس خیام برنامه برگزاری کارگاه‌ آموزشی خود در شهریار را اعلام کرد. 

     طبق اعلام دبیرخانهٔ این جشنواره، هدف از برگزاری این کارگاه‌ها آشنایی عکاسان ایرانی با استانداردهایی است که باید در تمام جشنواره‌هایی که مایل به دریافت پاتروناژ فیاپ هستند رعایت شود و همچنین آشنایی با تعاریف فیاپ و PSA در مورد موضوعات جشنواره‌ها. 

    این کارگاه‌ها به صورت تور در شهرهای مختلف ایران برگزار خواهند شد. پیش از این نیز برنامهٔ کارگاه‌های اصفهان، زاهدان، تنگستان، مشهد و کرمانشاه اعلام شده و برنامهٔ کارگاه‌های سایر شهر‌ها نیز به زودی اعلام خواهد شد. حضور در این کارگاه‌ها برای تمام علاقمندان به عکاسی آزاد و رایگان است. بر این اساس موضوعات این کارگاه‌ها عبارتند از: 

•    پخش گزارش تصویری نخستین دوره جشنواره
•    معرفی فیاپ و PSA
•    استانداردهای فیاپ و PSA برای جشنواره‌های عکاسی
•    تعاریف فیاپ و PSA برای موضوعات سفر و خلاقه
•    پخش نمونه عکس‌های موفق در جشنواره‌های بین‌المللی
•    القاب فیاپ
•    پرسش و پاسخ پیرامون جشنواره

کارگاه تبریز: 
 مدرس این کارگاه علی سامعی ESFIAP، EFIAP نماینده  فیاپ در ایران و دبیر جشنواره است. 
زمان: یکشنبه ۵ مردادماه ۹۳ – ساعت ۱۷ تا ۱۹ 
مکان: تبریز، خیابان امام، طبقهٔ فوقانی مجموعهٔ فرهنگی هنری سینما قدس، حوزهٔ هنری استان آذربایجان شرقی
این کارگاه با همکاری حوزهٔ هنری استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد. 

   
    شایان ذکر است دومین جشنوارهٔ بین‌المللی عکس خیام، تنها جشنوارهٔ ایرانی زیر نظر فیاپ و PSA است. عکس‌های راه‌یافته در این جشنواره ضمن ثبت در آرشیو فیاپ و PSA بنام عکاس برای دریافت القاب فیاپ و PSA نیز محاسبه خواهند شد. 
 
   همچنین کتاب جشنواره به تمامی شرکت‌کنندگان اهدا خواهد شد. (حتی شرکت‌کنندگانی که عکسشان در جشنواره پذیرفته نشده هم کتاب را دریافت خواهند کرد.) این کتاب روز اهدای جوایز توزیع خواهد شد. علاقمندان می‌توانند تا ۲۷ مردادماه ۹۳ پس از مطالعه فراخوان برای ثبت‌نام به سایت جشنواره مراجعه کنند. تاکنون بیش از ۲۰۰۰ عکاس از ۶۰ کشور در جشنواره شرکت کرده‌اند.