آثار هنرجویان کلاس‌های عکاسی مقدماتی سه موسسهٔ آموزشی آرتین، آبرنگ و سروش مشهد در قالب نمایشگاهی گروهی با نام «مساحت پنهان» از پنجشنبه ۲۰ آذرماه ۹۳ در گالری آرتین مشهد به روی دیوار می‌رود. 


   طبق اعلام دست‌اندرکاران، عکاسان حاضر در این نمایشگاه که سال گذشته زیر نظر کیارنگ علایی دوره عکاسی مقدماتی را سپری کرده اند عبارتند از: محمداسفراینی، ساناز امامی ترشیزی، شیرین امامی صدر، سحرحسینی، شهریارذاکرین‌پور، رضا رضائی، محمد روحبخش، مصطفی ساغری، فرزانه سوداگر، جیران شیردل، مریم عابدی، نسترن فرجاد پزشک، شقایق مرادیان‌نژاد، فاطمه مردانی، نرجس نادری‌نژاد، حمید نازکی، ایمان نجار، نسیم نجف‌زاده و سیدمحسن نوالی‌میر. 

 
  انتخاب عکس‌های این نمایشگاه از میان پروژه‌های کلاسی انجام شده در طول دوره، در جلسه‌ای با حضور تمامی هنرجویان توسط دکترمحمد ستاری، ساعد نیکذات، محمد تاجیک، دکترنعما محمدیان روشن و کیارنگ علایی صورت پذیرفته و تعداد ۷۶ اثر در قالب تک عکس و مجموعه عکس انتخاب نهایی شده است. 

 
  کیارنگ علایی مدرس این دوره در مقدمه ای بر این نمایشگاه نوشته است: «در همه این سال‌ها کیوریتوری آثار عکاسی دانشجویان و هنرجویان عکاسی در مراکز آموزشی مختلف مرا با وجوه تازه و متعددی از آماتوریسم مواجه ساخته است و برای من پنجره‌ای بوده است تا بتوانم در سایه‌سار ویژگی‌های ممتاز آماتوریسم نفسی تازه کنم. آن چه آماتوریسم را برای من از همه جریان‌های دیگر عکاسی متمایز می‍‌سازد قرار گرفتن عکاسان در سایه است و نه نور. 
 
  در این نوع عکاسی هیچگونه نمایاندنی وجود ندارد. سن عظیم و فرش قرمزی برای عکاس مهیا نشده است. او در گوشه‌ای دنج از صحنه مشغول کار خویش است و این کار آن قدر با عشق در هم آمیخته است که صدایش آوار نمی‌شود روی سر همه. نگاه‌ها را خیلی آرام به سمت خود می‌کشاند و در فضایی بی‌هیاهو به بیان فردی و هویت خویش دست می‌یازد. نکتهٔ دیگر در درخشش کلمه شیفتگی است، خصیصه‌ای که فقط می‌توان به یک آماتور نسبت داد. دل‌دادگی بی‌چون و چرا به بخشی از دریای عظیم هنر که هیچ منطق و حساب و کتابی، آن حس را ذره‌ای تقلیل نمی‌دهد و از خط کش مفلوک سودجویی و منفعت طلبی عاری است.» 

گشایش: پنجشنبه ۲۰ آذر ۹۳ – ساعت ۱۷ تا ۲۰
نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۶ آذر۹۳ همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است. 
مشهد، احمدآباد، خیابان قائم ۸، شمارهٔ ۵۸.۲، گالری آرتین