چاپ نخست کتاب «عکاسی معماری» نوشتهٔ آکیکو بوش با ترجمه محمد خدادادی مترجم‌زاده توسط نشر مکعب سپید به تازگی روانهٔ بازار شده است. 

  این کتاب در قطع وزیری با ۲۷۶ صفحه در قطع رحلی با جلد شومیز به قیمت ۲۸ هزار تومان به چاپ رسیده است. کلیهٔ عکاسان و علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «عکاسی معماری» را هم‌اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» به صورت اینترنتی خریداری و در سراسر کشور تحویل بگیرند.

 در متن معرفی این کتاب آمده است: «کتاب عکاسی معماری (دوازده دیدگاه) محصول نگاهی دقیق و جامع از نویسنده‌ای معتبر، آکیکو بوش، است که دیدگاه‌ها و شیوه‌های کار ۱۲ عکاس صاحب سبک در زمینه عکاسی معماری را بررسی می‌کند. هر یک از این عکاس‌ها با پیشینه‌های متفاوت هنری و مهندسی به عکاسی معماری روی آورده‌اند و آن را به عنوان کار حرفه‌ای خود برگزیده‌اند.

  نویسنده در مقدمهٔ مفصل کتاب اطلاعات مهمی درباره شکل‌گیری عکاسی معماری، از‌‌ همان ابتدای پدیداری آن در قرن نوزدهم در سال‌های میانی قرن بیستم به دست می‌دهد. سپس به بررسی آرا، شیوه کار و نمونه عکس‌های عکاس‌ها می‌پردازد. او در گذار از این ۱۲ گفتار، نکته‌هایی ظریف را از زبان عکاسان، معماران، و منتقدان درباره عکاسی، معماری مدرن و سبک بین المللی در سال‌های سرنوشت ساز ۱۹۳۰ تا ۱۹۸۰ باز می‌گوید.»