کتاب «هنر در عصر دیجیتال» (با عنوان اصلی Art of the digital age) نوشته بروس وندز (Bruce Wands) با ترجمه مهدی مقیم‌نژاد و محمدعلی مقصودی توسط نشر «سوره مهر» به چاپ رسید.

کتاب «هنر در عصر دیجیتال» در قطع وزیری، تمام گلاسه و تمام رنگی به چاپ رسیده است و تمامی علاقه‌مندان در سراسر کشور می‌توانند این کتاب را از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کنند.

«هنر در عصر دیجیتال» یک کتاب مرجع کلاسیک در حوزه هنر دیجیتال است و نویسنده آن تلاش کرده تا ضمن بررسی گذشته و آینده هنر دیجیتال، به دسته‌بندی گرایش‌ها، هنرمندان و شرح آثار عمده آن بپردازد. او در این راه کار خود را با رسانه‌هایی آغاز می‌کند که در اصل در قالب‌های تثبیت شده و سنتی دنیای هنر ریشه دارند و سپس به تجربیاتی در هنر دیجیتال می‌پردازد که یکسره در دنیای فناوری‌های مجازی جای می‌گیرند. این کتاب که برای ترجمه فارسی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی بروزرسانی شده است شامل ۹ فصل و ۶ ضمیمه سودمند است. محتوای کتاب از این قرار است:

فصل اول: مروری بر هنر دیجیتال

فصل دوم: تصویرپردازی دیجیتال

فصل سوم: مجسمه‌های دیجیتالی

فصل چهارم: چیدمان‌های دیجیتال و واقعیت مجازی

فصل پنجم: پرفورمنس،موسیقی و هنر صوتی

فصل ششم: پویانمایی دیجیتال و ویدیو

فصل هفتم: هنر نرم‌افزار، بانک اطلاعاتیو بازی‌های رایانه‌ای

فصل هشتم: هنر شبکه

فصل نهم: آینده هنر دیجیتال

و ضمیمه‌های: گاه‌شمار رویدادهای هنر دیجیتال و فناوری | واژه نامه | فهرست منابع مکتوب برای مطالعات بیشتر | فهرست منابع اینترنتی برای مطالعات بیشتر | فهرست وبسایت هنرمندان دیجیتال | و فهرست تصاویر.