نمایشگاه عکس های غلامرضا یزدانی با عنوان «در زمستان شهر-۱۳۹۳» روز جمعه ۲ بهمن در گالری محسن افتتاح می شود.
 

در بیانیه ی این نمایشگاه آمده است:

«آخر پاییز یک هزار و سیصد و نود وسه خورشیدی، جهت جلوگیری از خسارت‌های ناشی از بارش برف احتمالی در زمستان، بخشی از درخت‌هایِ خیابانی، که سیم‌ها و ستون‌های برق و چراغ‌های خیابان را در صورت بارش بـرف تهـدید می‌کردند، مورد هَرَس جِـدّی قرار گرفتند. زمستانی که آسمان آن در اکثر مواقع «صاف، کمی تا قسمتی ابری، همراه با رگبار پراکنده در بعضی نقاط!» بود. 
 

استفاده از «طلا» از دیرباز در نگارگری ایران رایج بوده است. جدای از جلوه‌ی رنگ ‌مایه طلایی، در نگارگری و تذهیب، پاره‌ای مواقع از رنگ‌ماده طلا در جهت ارزش بخشیدن به اجزایی از اثر نیز استفاده می‌شده است».
 

طبق اعلام دست اندرکاران نمایشگاه این مجموعه شامل هشتاد و نُه قطعه است که در دو دسته سی تایی و یک دسته بیست‌ و ‌نه تایی گردآوری شده است. در ابتدا تمامی آثار بر روی کاغذ عکس چاپ شده، سپس بر قسمت‌هایی از تصویر پوششی از «ورق طلا» با سه طیف رنگی گذاشته شده است.
 

غلامرضا (مهدی) یزدانی متولد ۱۳۶۰ در شیراز و دارای مدرک کار‌شناسی ادبیات نمایشی است . وی به تدریس عکاسی در دانشگاه آپادانا شیراز می‌پردازد. یزدانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ در انجمن سینمای جوان آغاز کرده و برگزاری یک نمایشگاه انفرادی و چند نمایشگاه گروهی را در کارنامهٔ خود دارد.
 

بازدید: ۳ تا ۱۴ بهمن ۱۳۹۴   ساعت ۱۶ تا ۲۲

به جز روزهای پنج شنبه

گالری محسن: بزرگراه مدرس شمال، خیابان ظفر شرقی،کوچه ناجی، خیابان فرزان، خیابان نوربخش، بلوار مینا شرقی،ساختمان شماره ۴