فیلم «روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده‌اند» محصول سال ۱۹۹۰ و معرفی دو اثر از تام استوپارد همراه با سخنرانی نویسندگان، استادان و پژوهشگران تئا‌تر، روز چهارشنبه ۱۲ اسفندماه ۹۴ ساعت ۱۷ در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درمی‌آید.

   بنا به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ مراسم «شب تام استوپارد» روز چهارشنبه ۱۲ اسفندماه ۹۴ از ساعت ۱۷ با سخنرانی حمید امجد، محمد چرم شیر، محمد رحمانیان و شهرام زرگر درباره کارنامه هنری این نمایشنامه‌نویس شهیر بریتانیایی همراه با نمایش فیلم «روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده‌اند» محصول سال ۱۹۹۰با شرکت تیم راث و‌گری اولدمن به مدت ۱۱۵ دقیقه، در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

   مبنای فیلم «روز نکرانتز و گیلدنسترن مرده‌اند»، نمایش «هملت» شکسپیر است و استوپارد داستان دو شخصیت فرعی «هملت» یعنی روزنکرانتز و گیلدنسترن را روایت می‌کند. در نمایشنامه شکسپیر این دو شخصیت دوستان و هم‌کلاسی‌های هملت هستند که کلودیس نامه‌ای مبنی بر قتل هملت را به دست آن‌ها سپرده اما هملت با عوض کردن نامه‌ها ترتیبی می‌دهد که آن دو به‌جای وی کشته شوند.

   شایان‌ذکر است؛ این مراسم به کوشش نشر نیلا در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود. این ناشر سال‌ها در حوزه ادبیات نمایشی و تئا‌تر دست به انتشار متون مختلف زده و دو اثر از تام استوپارد یعنی «بازرس هاند واقعی» با ترجمه امیر امجد و «مسخره‌بازی‌ها» با ترجمه حمید احیاء را طی سال‌های اخیر به چاپ رسانده است.

   یادآوری می‌شود: علاقه‌مندان می توانند برای استفاده از مراسم شب تام استوپارد به‌صورت آزاد و رایگان، به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگرشمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل کنند.