سومین مجمع عمومی انجمن عکاسان ایران با تصویب هیئت‌مدیره در روز جمعه ۲۱ اسفند ۹۴ در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

   در این نشست که با دعوت از ۱۱۲۰ عضو انجمن تشکیل خواهد شد، علاوه بر ارائه گزارش‌های ۶ سال گذشتهٔ هیئت‌مدیره، بازرس و خزانه‌دار، با خاتمه یافتن دوره فعالیت نخستین هیئت‌مدیره، دومین دورهٔ انتخابات هیئت‌مدیره انجمن نیز انجام می‌شود. مهلت ثبت‌نام برای داوطلبان عضویت در هیئت‌مدیره، بازرس و اعضای علی‌البدل این انجمن تا ۱۵ اسفندماه ۹۴ تمدیدشده بود. اطلاع‌رسانی برگزاری این مجمع در هماهنگی با وزارت کشور از طریق ارسال ایمیل، پیامک، شبکه تلگرام و تارنمای انجمن انجام‌ شده است.

   سومین مجمع عمومی با انتخاب و آغاز فعالیت «هیئت‌رئیسه سنی» از میان اعضای غیر داوطلب نامزدی در انتخابات در صبح جمعه تشکیل خواهد شد، انتخابات از ارکان نهادینه‌شده در انجمن عکاسان ایران است، زیرا برای نخستین بار در تاریخ تأسیس انجمن‌های مشابه در سال ۱۳۸۴ اعضای هیئت مؤسس انجمن نیز با گردهمایی جامعه عکاسی ایران در مرکز آفرینش‌های هنری نیاوران توسط حاضرین با رأی‌گیری انتخاب‌شده و اساسنامه انجمن ملی ایران را تدوین کردند.

   لازم به یادآوری است، آن دسته از اعضایی که امکان حضور در مجمع عمومی را ندارند می‌توانند با ارسال معرفی‌نامه‌ای معتبر، یک عضو دیگر را به‌ عنوان نماینده از سوی خود با یک حق رأی، برای حضور در مجمع به دبیرخانه انجمن معرفی نمایند تا درخواست مربوطه ثبت و اجرایی شود. بدیهی ست هر فرد می‌تواند یک وکالت را به عهده بگیرد.