عبدالله حیدری، عکاس ایرانی، به عنوان یکی از ۱۲ عکاس جوان شرکت‌کننده در بیست و سومین دوره مسترکلاس سالیانه بنیاد ورلدپرس فوتو  انتخاب شد.  

  این مسترکلاس با عنوان Joop Swart از سال ۱۹۹۴ با هدف پرورش فکری و تقویت مهارت‌های حرفه‌ای در زمینه عکاسی مستند و خبری هر ساله ۱۲ عکاس زیر ۳۲ سال را در محل بنیاد ورلدپرس فتو در آمستردام  تحت آموزش قرار می‌دهد. 

  بیست و سومین دوره مسترکلاس Joop Swart نوامبر ۲۰۱۶ در آمستردام هلند برگزار خواهد شد و عکاسان برگزیده با ۶ کارشناس مجرب در مورد مسائل تکنیکی و بصری کارهایشان به گفتگو و تبادل آرا خواهند پرداخت. 

   دوازده عکاس برگزیده امسال از میان ۱۶۷ نامزد از ۵۹ کشور شرکت ‌کننده در این بنیاد انتخاب شده‌اند که عبدالله حیدری از ایران به همراه عکاسانی از روسیه، آمریکا، نروژ، بنگلادش، مراکش، برزیل، لهستان، نپال و فنلاند موفق به حضور در این دوره از مسترکلاس شده است. 

  عبدالله حیدری متولد ۱۳۶۴ عکاس مستند خبرگزاری ایرناست و پیش از این موفق به دریافت جایزه مستند اجتماعی «شید» ۲۰۱۳، عنوان عکاس شایسته تقدیر در مسابقه عکس سال یونیسف ۲۰۱۴ آلمان، تقدیر ویژه داوران در فستیوال عکس خبری روزهای ژاپن ۲۰۱۵ و حضور در هشتمین نمایشگاه دوسالانه چوبی ملا بنگلادش، چهارمین نمایشگاه دوسالانه عکس لومیکس آلمان ۲۰۱۴ و یازدهمین جشنواره عکس کامبوج ۲۰۱۵ هم شده است.
 
  شایان ذکر است؛ عبدالله حیدری ششمین عکاس ایرانی است که موفق به حضور در این مسترکلاس می‌شود. پیش از او نیوشا توکلیان در سال ۲۰۰۶، علی‌اکبر شیرژیان در سال ۲۰۰۹، فاطمه بهبودی و جواد مقیمی پارسا در سال ۲۰۱۳ و آرش خاموشی در سال ۲۰۱۵ موفق به حضور در این دوره آموزشی شده بودند.