نمایشگاهی از آثار عکاسان پایگاه عکس چیلیک با عنوان «کرفتو» از صبح پنجشنبه ۶ خرداد ۹۵ در محل برگزاری نخستین همایش ملی کرفتو در دیواندره برپا می‌شود.

  به گزارش پایگاه عکس چیلیک، در این نمایشگاه تعداد ۲۵ قطعه عکس رنگی در اندازه ۴۰ در ۶۰ سانتیمتر از آثار عکاسان علاقه‌مند به میراث فرهنگی که طی دو سفر به منطقه کردستان موفق به عکاسی از دالان‌های داخلی و نماهای بیرونی غار تاریخی و دستکند کرفتو شدند به نمایش گذاشته می‌شود.

  عکاسان صاحب اثر در نمایشگاه عکس کرفتو عبارتندی از: رضا بهادری، مهری راست‌قدم، حسین عصاری آرانی، ابراهیم باقرلو، مریم خداوردی، نیلوفر زارعی، فاطمه شیخ‌علی میرالی، لادن شجاع، آمنه عبادی، نسرین رستمی، گلناز علیا، محمدرضا رحیمی، سمانه میلانلو، فاطمه‌سادات حجازی، سیدایمان میری، شهرزاد ونکی و مهدی سروری.
 
 نخستین همایش ملی کرفتو را اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با همکاری مرکز تحقیقات کردستان شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و فرمانداری شهرستان دیواندره با هدف معرفی و تحلیل جایگاه علمی، تاریخی  غار کرفتو در شهر دیواندره استان کردستان برگزار می‌کند.

  دیدار از این نمایشگاه برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان است. نمایشگاه عکس کرفتو روزهای ۶ و ۷ خردادماه ۹۵ در دیواندره و سپس در شهرهای سقز و سنندج به نمایش گذاشته خواهد شد.