مروری بر سینمای «هوشیائو شین» با نمایش هفت فیلم از این کارگردان تایوانی، از روز یکشنبه ۹ خرداد ۹۵ ساعت ۱۷ در سالن «سینما تک» موزه هنرهای معاصر تهران آغاز می‌شود. 

   در بخش «یک فیلم ساز یک نگاه؛ مروری بر سینمای هوشیائو شین»، فیلم‌های «زمانی برای زیستن، زمانی برای مردن – ۱۹۸۵»، «غبار در باد – ۱۹۸۶»، «شهر اندوه- ۱۹۸۹»، «گل‌های شانگهای – ۱۹۸۹»، «کافه لومیر – ۲۰۰۳»، «پرواز بادکنک قرمز – ۲۰۰۸» و فیلم «آدمکش – ۲۰۱۵» نمایش داده خواهند شد.

   روز یکشنبه ۹ خرداد ۹۵، ساعت ۵ بعدازظهر فیلم «زمانی برای زیستن، زمانی برای مردن» محصول سال ۱۹۸۵ کشور تایوان به مدت ۱۳۶ دقیقه به زبان اصلی با زیرنویس فارسی در سالن «سینما تک» موزه هنرهای معاصر به نمایش در می‌آید. «زمانی برای زیستن، زمانی برای مردن»، با همان نریشن آغازین، بی‌هیچ درنگی کیفیت فیلمیک و بیوگرافیک خود را اعلام می‌کند. کلامی که توامان می‌تواند از زبان خود فیلمساز یا شخصیت اصلی‌اش باشد، واژگانی که بر تصاویری از یک زندگیِ خانوادگی در شهری کوچک به جریان می‌افتند. فیلم با صدای طبیعت و پرندگان شروع می‌کند، به صدای راویِ انسانی در بازگویی تاریخچه‌ی خانوادگی (و در مرکزِ آن پدر) و تاریخ ضمنی اجتماعی/ سیاسی چین و تایوان پیوند می‌خورد، روی نماهایی از فضاهای خالی، شمایل پدر، بازی سرخوشانه‌ی کودکان، کمک در آماده‌سازی میز ناهار در خانه، آشپزی مادر در آشپزخانه شناور می‌گردد تا به عنوان فیلم می‌رسد، و پس از آن شخصیت مادربزرگ، که در جستجوی شخصیت اصلی فیلم، آها، نام او را در فضای بیرونی صدا می‌زند و… .

   علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده برنامه‌های نمایش فیلم روزهای یکشنبه و چهارشنبه هرهفته، ساعت ۱۷ به سالن «سینما تک» موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل کنند.