نمایشگاهی از عکس‌های مریم جوادی با عنوان «بیشتر، بیشتر است» از روز جمعه ۱۸ تیر ۹۵ در گالری «امکان» افتتاح می‌شود.

   کلیت این مجموعه، از نخستین جرقه‌ها تا ارائه نهایی در دوره‌های مختلف «کارگاه آزاد عکاسی با محمدرضا میرزایی» در آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای شکل گرفته و در نهایت کیوریتوری این نمایشگاه برعهده محمدرضا میرزایی بوده است. 

   محمدرضا میرزایی در یادداشتی در باره این عکس‌ها می‌نویسد: «مریم جوادی به پس از واقعه می‌پردازد. زمینه‌ی کار او قصابخانه است، جایی که خشونت در آن امری بدیهی و حتی سودمند است و قصاب همان کاری را می‌کند، که ما از او خواسته‌ایم. عکس‌های او گاهی با قصاب همدلی می‌کنند و گاهی با قصب شده. جزییاتی از هر دو را به ما نشان می‌دهند و آن‌ها را با زیبایی‌شناسی معقولی می‌آرایند، هر چند که در نهایت لایه‌‌ای زرد و تاریک بر همه‌ی آنها نشسته است.

   کوئنتین تارنتینو در جایی می‌گوید که «خشونت یکی از سرگرم‌کننده‌ترین چیزها برای تماشاست.» دنیای معاصر، آستانه تحمل ما را بالا برده و ما هم حتما بارها در سینما، در برنامه‌های تلویزیونی، در اخبار، در مسابقات ورزشی، در بازی‌های کامپیوتری و یا قطعات موسیقی رپ به تماشا و تایید خشونت نشسته‌ایم. دیگرانی خشونت را به عنوان بسته‌ای سرگرم کننده و جذاب در اختیارمان گذاشته‌اند و ما هم سرگرم و به آن میزان که آنها خواسته‌اند، متاثر و یا سرخوش شده‌ایم. شاید بی‌فکر به اینکه بیشتر، بیشتر است و همه‌ی آن‌ها که با و بی‌دلیل ضربه می‌خورند، صورتشان از خون سرخ می‌شود و درد می‌کشند، ممکن است واقعا درد بکشند.

   عکس‌های جوادی، شاید ستایش و نقد همزمان همین درد باشند. او بی‌پروا خشونتی را به تصویر می‌کشد که ما نیز در بودنش سهمی داریم و از آن تصاویر دیدنی می‌سازد. هر چند که موضع شخصی ما، درمعنی شکل گرفته از این تصاویر در ذهنمان تاثیر گذار است، اما این عکس‌ها ساده مصرف نمی‌شوند و نمی‌توان تنها دوستشان داشت و یا فقط از آن‌ها متنفر بود. آن‌ها چیزی بیش از این می‌خواهند.»

گشایش: جمعه ۱۸ تیر – ساعت ۱۷ تا ۲۲
علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۹ تیر ۹۵ از ساعت ۱۷ تا ۲۲ از این نمایشگاه دیدن کنند.
گالری روزهای شنبه‌ تعطیل است. 
گالری امکان: تهران، میدان هفت تیر، کوچه‌ی آقامحمدی، شماره‌ی ۷۷