فیلم «درخشش» به کارگردانی استنلی کوبریک روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۹۵، ساعت ۱۶ در سالن «سینما تک» موزه هنرهای معاصر تهران با همکاری کانون معماری این موزه به نمایش در‌می‌آید.

   این فیلم که در ادامه‌ی بخش «سینما و معماری» و محصول سال ۱۹۸۰ آمریکا است، به مدت ۱۴۳ دقیقه به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی نمایش داده خواهد‌شد. همچنین بعد از نمایش این فیلم، جلسه نقد و بررسی آن با حضور محسن آزرم، نویسنده و منتقد سینما برگزار می‌شود.

   فیلم«درخشش» با مکالمه‌ای درباره‌ی فضا آغاز می‌شود. استورت اولمان (با بازی بری نلسون)، مدیر هتل اورلوک، می‌گوید که مکان‌یابی هتل با توجه به بکر بودن و انزوای آن انتخاب شده‌است و بعد از آن متذکر می‌شود که جاده‌ی مخصوصِ منتهی به هتل بیست‌وپنج مایل طول دارد؛ این اطلاعات با ایده‌ی کلی صحنه‌های طولانی آغازین فیلم (که هتل را محصور بین درختان جنگل و جدا از جامعه نشان می‌دهد) روی هم رفته به مخاطب القا می‌کند که این مکان  به چه صورت از هر امکانات تمدنی‌ای به‌دور است. تنها تعداد انگشت‌شماری از صحنه‌های فیلم در خارج از دیوارهای هتل اتفاق می‌افتند.

   علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه‌های نمایش فیلم در فصل تابستان، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته، به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و  یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل‌کنند.