نمایشگاه عکس و چند رسانه‌ای با آثاری از هنرمندان ایرانی و بین‌المللی با عنوان «بهمن و ۱۱۰ نفر» به یاد بهمن گلبارنژاد، دوچرخه‌سوار کاروان پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ از روز پنج‌شنبه ۱۳ آبان‌ماه ۹۵، ساعت ۱۶ در موسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می‌یابد.

   مسعود اشرفی، دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک درباره‌ی انگیزه اصلی برپایی این نمایشگاه گفت: «بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ هشتمین دوره از بازی‌های پارالمپیکی بود که ایران حضور داشت. ورزشکاران ما توانستند موفقیت‌هایی را در این دوره کسب کنند و دستاوردهایی به ارمغان بیاورند. این نمایشگاه نگاهی به ره‌آورد ورزشکاران ما در این سفر دارد و سعی می‌کند دستاوردهای این حضور را به مردم معرفی کند.»

   او تاکید کرد: «البته در کنار این هدف، تغییر نگاه عمومی جامعه و مسوولان به معلولان و ایجاد باور و انگیزه برای دیگر معلولان جامعه هدف دیگری است که با برپایی این نمایشگاه آن‌ را دنبال می‌کنیم. از همین روی جامعه هدف نمایشگاه تنها معلولان نیستند بلکه عموم جامعه است.»

   دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در ادامه به اتفاق تلخ این دوره از بازی‌های پارالمپیک اشاره کرد و گفت: «در این دوره شاهد یک اتفاق تلخ هم بودیم و آن سانحه‌ای بود که منجر به فوت بهمن گلبارنژاد، دوچرخه‌سوار کاروان پارالمپیک شد. سعی شده است در این نمایشگاه تصویر واضح‌تر و بهتری از زندگی این ورزشکار جانباز ارایه کنیم. از همین روی در بخشی اختصاصی تصاویر قدیمی و برخی از وسایل شخصی بهمن گلبارنژاد به نمایش گذاشته می‌شود.»

   بازدید از این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۱۷ آبان‌ماه سال جاری در گالری آیینه موسسه فرهنگی هنری صبا به‌نشانی تهران، خیابان ولیعصر، پایین‌تر از طالقانی، پلاک ۱۵۵۲ ادامه دارد.