نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «حتی اگر چشمانم آغامحمدخان را نبیند» از روز  پنج‌شنبه ۱۳ آبان‌ماه ۹۵ با آثاری از عکاسان کرمانی در نگارخانه آرتین مشهد گشایش می‌یابد.

   در این نمایشگاه که پیش از این در کرمان و تهران نیز برپا شده‌بود، بیش از ۴۰ عکس از محمد خضری مقدم، مژده موذن‌زاده، یاسرخدیشی، فاطمه یوسف‌زاده، طاهر محمودآبادی و محبوبه کاظمی نمایش داده می‌شود.

   در بیانیه این نمایشگاه آمده است: «همواره در هر حمله و تصرفی کشتار غارت ویرانی و تجاوز وجود دارد. خواجه تاجدار آغامحمدخان اولین پادشاه خاندان قاجار بیش از دو قرن پیش به‌قصد براندازی سلسله زندیه به کرمان حمله کرد. صبر لبریز شده‌اش از ناتوانی در تصرف شهر و تمسخر وی توسط اهالی کرمان آتش خشم و کینه او را دوچندان نمود. سرانجام خیانت یکی از فرماندهان زند و باز شدن دروازه‌های شهر فاجعهٔ تاریخی درآوردن چندین هزار جفت چشم توسط وی را رقم زد. حادثه‌ای که کرمان را چشم‌خانه تاریخ کرد و در پی آن رفت‌وآمدهای کوچه و بازار، شغل‌ها و هیاهوی مردم تعطیل شد و کمتر چراغی در خانه‌ها روشن ماند.

   نمایشگاه پیش رو حاصل نگاه ۶ عکاس کرمانی به این رویداد تاریخی است که بر پایهٔ روایت‌های مکتوب و نقل‌قول‌هایی که از این حادثه برجای‌مانده شکل‌گرفته است.»

   بازدید از این نمایشگاه تا روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۹۵ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه آرتین به نشانی مشهد، ، احمدآباد، قائم۸، پلاک ۵۸.۲ ادامه دارد.