در ادامه‌ی برنامه نمایش فیلم در فصل پاییز و در بخش «چشم‌انداز سینمای دهه ۵۰ ژاپن»، فیلم‌های «سامورایی:دوئل در جزیره گانریو» و «وضعیت بشر: عشق بزرگ‌تری وجود ندارد» در روزهای یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه و چهارشنبه ۱۹ آبان‌ماه ۹۵ در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

   فیلم «سامورایی:دوئل در جزیره گانریو» به کارگردانی هیروشی ایناگاکی محصول سال ۱۹۵۶، روز یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه ساعت ۱۷ به‌مدت ۱۰۴ دقیقه به زبان اصلی و با زیرنویس فارسی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

   سه‌گانه‌ی سامورایی که با دوئل در جزیره گانریو پایان می‌پذیرد تلفیقی‌ست درخشان از شمایل یک شخصیت تاریخی‌افسانه‌ای با احساسات انسان ژاپنی. موساشی میاموتو شخصیتی‌ست چند بعدی‌، حتی با معیارهای زمان خود او. جنگاوری جسور و بی‌رحم که در بسیاری از مهمترین وقایع تاریخی ژاپن زمان خود حضوری تاثیرگذار داشت.

   همچنین روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه ساعت۱۶، فیلم «وضعیت بشر:عشق بزرگ‌تری وجود ندارد»به کارگردانی ماساکی کوبایاشی محصول سال ۱۹۵۹، به مدت ۲۰۶ دقیقه به نمایش در می‌آید. این فیلم، شاید سیاسی‌ترین فیلم ماساکی کوبایاشی به مثابه‌ی یک مصلح اجتماعی باشد. فیلمسازی که سال‌ها بعد مسیر فیلمسازی‌اش را با حرکتی سنجیده به سمت سینمایی داستان‌گو و البته غیرسیاسی کج می‌کند.

   علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه نمایش فیلم، روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس حاصل‌کنند.