نمایشگاه آثار هنرمندان مدرن ایران و عرب با عنوان «دریای آونگان» از روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۹۵، ساعت ۱۷ با حضور مدیران فرهنگی و هنرمندان و با همکاری گالری محسن در موزه هنرهای معاصر تهران گشایش می‌یابد.

   در این نمایشگاه که هنر دوران مدرن عرب برای نخستین بار در تهران در معرض نمایش گذاشته می‌شود، آثار هنری این دوران از کشور مصر، عراق، شمال آفریقا و شام تا شبه‌جزیره­ عربستان در قالب ۴۰ اثر از هنرمندان مدرن عرب از بنیاد هنری برجیل و ۶ اثر از هنرمندان فلسطین و لبنان به نمایش در می‌آید.

   همچنین در این نمایشگاه ۴۰ اثر ایرانی از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران حضور دارد که امکان و فرصت مطالعه تطبیقی هنر مدرن ایران و دنیای عرب را فراهم می‌کند. آثار این نمایشگاه، هنر مدرن ایران و عرب را در دوره ۵۰ ساله (۱۹۴۰ تا ۱۹۹۰) نمایندگی می‌کنند.

   «دریای آونگان» قصد دارد به کند و کاو در دوران مهمی در تاریخ هنر ایران و عرب بپردازد؛ دورانی که از بطن تغییرات و پیشرفتهای چشمگیر جهانی پدید آمده‌است. به عبارتی دیگر، «دریای آونگان» به مضامینی می‌پردازد که به فرم‌ها و سبک‌های جدید منجر شده‌اند و پیچیدگی‌های مرتبط با ظهور زندگی مدرن در ایران و جهان عرب را منعکس می‌کنند.

   علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا روز جمعه ۳ دی‌ماه ۹۵  از یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ به موزه هنرهای معاصر به‌نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله مراجعه کنند.