نمایشگاه آثار چیدمان بهار صمدی با عنوان «نا- درجایی» از روز جمعه ۵ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۶ در گالری آران گشایش می‌یابد.

   در بیانیه‌ی این نمایشگاه به قلم بهار صمدی آمده‌است: «دری که باز می‌شود. بخش بزرگی از متریال کار را آرشیو تصویری و صوتی دیگران تشکیل داده است. هر آنچه که قابلیت تصویربرداری، دوباره و چند باره تصویربرداری، اسکن، صدا برداری، دانلود و … داشته باشد، می‌تواند بخشی از کار باشد.

   این تصاویر می‌توانند‏ فیلم‌های آماتور هشت میلیمتری یافته شده، تصاویر موجود در هارد دیسک کسی که به طریقی در دسترس قرار گرفته شده و یا ویدیوهای دانلود شده از فضای مجازی باشند. هر دوربینی و هر دستگاه بازنمایی تصویری، ابزار کار می‌تواند باشد. هیچ محدودیتی وجود ندارد. عبور از ماشین‌ها.

   یک نردبان. تنها طی مونتاژ است که کارشروع می شود؛ شکل می‌گیرد و تمام می‌شود. هیچ ساختار و نوشته‌ی از قبل فکر شده‌ای وجود ندارد. این خود تصاویر هستند که با آنچه می‌نمایانند و یا مستقل از محتوای خود در آنچه نمی‌نمایانند، موقعیت‌های بروز خود را می‌سازند.

   لزوم تکرار خود را و یا نشانه‌ای از خود را در هیاتی دیگر تحمیل می‌کنند. این تکرار، یک تصویر عادی را به امری راز آلود تبدیل می‌کند. تصاویر با هم گفتگو می‌کنند و در رقابت برای تصویر کلیدی بودن تلاش می‌کنند. یک تصویر، تصویر دیگر را به کنار خود می‌خواند؛ از آن عبور می‌کند و به سمت آن بر می‌گردد. دیگریِ خود را، چه در شباهت، چه در تفاوت می‌یابد؛ معرفی‌اش می‌کند، تصاحبش می‌کند، رهایش می‌کند و یا جایگزین خود می‌کند. ردیفی از آسیاب‌های بادی.

   تصاویر، خود،شخصیت‌های اصلی هستند. تصویر درخت، برابر با درخت در فیلم نیست. تصویردرخت، تصویری است که درختی در آن است. اینجا، مجلس رقص تصاویر است.»

   بازدید از این نمایشگاه تا روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماه ۹۵ از ساعت ۱۳ تا ۱۹ در گالری آران به نشانی تهران،  خیابان کریم‌خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۱۲ ادامه دارد.