نمایشگاه آثار هنرجویان دوره مقدماتی عکاسی موسسه سروش خراسان رضوی از روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵ همزمان با رونمایی از کتاب این نمایشگاه که توسط انتشارات آهنگ قلم منتشر شده، در گالری تم گشایش می‌یابد.

   مدرس این دوره کیارنگ علایی بوده و هنرجویان در این دوره، تجربه‌های تصویری خود را در قالب چهار موضوع «خودنگاره»، «سازگاری با محیط»، «همسایه» و «مجاز» ارائه کرده‌اند. عکس‌های نهایی که در نمایشگاه به روی دیوار می‌روند توسط اسماعیل عباسی، دکتر نعما محمدیان روشن و سحر سقا در جلسه‌ای آموزشی در حضور هنرجویان، گزینش شده است.

   کیارنگ علایی درباره‌ی این نمایشگاه می‌نویسد:«این نمایشگاه حاصل یک دوره آموزش مقدماتی عکاسی در فضای آموزشگاهی و کوتاه مدت در مشهد است و طبیعتاً میوه‌های این درخت نوپا، نخستین تجربه‌های جدی هنرجویان من در این دوره پایه است.

   دوره‌ای که در آن فارغ از آموزش تکنیک مقدماتی عکاسی، شناخت ابزار و مواجهه اولیه با رویکردهای عکاسی، تمام تلاش‌ام خط کشیدن بر روی عادات تصویری است که هنرجو در بدو امر از مدیاها و رسانه‌های دیگر تاثیر می‌گیرد و لحن شخصی‌اش را گم می‌کند. هدف غایی من دستیابی به تجربه‌هایی بود که در آن بتوانم «فردیت» هنرجویانم را پیدا کنم.

   این فردیت اگر حتی به میزان ناچیز و اندک در بعضی عکس‌ها نمود داشته باشد، برای من بارقه امیدی است که هنرجویانم را به استمرار و تلاش بیشتر تشویق کنم و به آن‌ها در کشف دنیای شخصی‌شان امیدوار باشم. به این دلیل در پروژه‌های کلاسی رویکردهای مختلفی از مستندگرایانه تا ذهنیت گرایانه مورد محک و ارزیابی قرار گرفت.»

   علیرضا حسین‌پور، حمید دلدار، رویین رزمگیر، فاطمه رسولی راد، سید محمد رضوی، سعید شیبانی، سید حسین علوی مقدم، سحر قبادی محبی، فریدون کوروشی و امیر مبارکی از عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند.

گشایش: جمعه ۱۹ آذرماه – ساعت ۱۶ تا ۲۰
بازدید از این نمایشگاه تا روز چهارشنبه اول دی‌ماه ۹۵ از ساعت ۱۵ تا ۱۹ ادامه دارد.
گالری روزهای شنبه تعطیل است.
گالری تم: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان استاد نجات‌اللهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک ۱۰