نمایشگاه چیدمان صدا‌-تصویر نیکزاد عربشاهی و وداد فامورزاده  با عنوان «ریفکتور» از روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵ با همکاری گالری مژده در گالری ایرانشهر گشایش می‌یابد.

   در این نمایشگاه تلاش شده تا با نگاشت ریاضی از الگوریتم‌های ذهنی نقاشی و موسیقی به وسیله کدهای کامپیوتری، هنر و تجربه‌ای متفاوت پیش روی مخاطبان قرار بگیرد.

   در نمایشگاه «ریفکتور» همه چیز به صورت بداهه و آنی توسط کامپیوتر شکل می‌گیرد. مخاطب در هر لحظه با تجربه جدیدی از تصویر و صدا روبروست که با لحظه قبل و بعد از آن متفاوت است و در طول نمایشگاه دیگر تکرار نخواهد شد.

   بخش تصویری کار که توسط نیکزاد عربشاهی انجام شده است، بازتاب آن چیزی است که هنرمند از تجربه نقاشانه خود در ذهنش دارد، این تصویر به واسطه الگوریتمی آفریده می‌شود و داده خروجی آن توسط الگوریتمی که وداد فامورزاده طراحی کرده است، تبدیل به صدا می‌شود. در واقع ایده به صورت تصویری شکل گرفته، تبدیل به کد شده و تصویر را می‌سازد و تصویر دوباره به داده خام تبدیل می‌شود و این داده به صدا تبدیل می‌شود.

   نیکزاد عربشاهی، دانش آموخته‌ی معماری و فعال در حوزه تجسمی و نیومدیا است. او تاکنون چندین مجموعه خود را در قالب نمایش انفرادی، گروهی و پروژه‌های مشارکتی در ایران، انگلستان، آلمان و لوکزامبورگ به نمایش گذاشته است.

   وداد فامورزاده، کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد آکوستیک از مرکز تحقیقات آکوستیک موسیقی فرانسه است. او تاکنون در چندین نمایشگاه در ایران و استرالیا شرکت کرده است. نمایش مجسمه صوتی در گالری آن (مرداد ۹۴)، چیدمان تعاملی عکس و صدا در دومین سالانه هنر دیجیتال تهران در گالری محسن (مرداد ۹۱) و  چیدمان تعاملی عکس و صدا در استودیو بن مارچ دانشگاه صنعتی سیدنی (آذر ۹۰) را در کارنامه هنری خود دارد.

گشایش: جمعه ۱۹ آذرماه – ساعت ۱۸
علاقه‌مندان می‌توانند تا روز جمعه ۲۶ آذرماه ۹۵،  همه روزه از ساعت ۱۸ تا ۲۰:۳۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.
گالری ایرانشهر: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۶۹