پنجمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» با شعار «عکاسی امروز، فرصت های جدید» از روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۸ با حضور عکاسان در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

   در مراسم افتتاحیه این همایش، از کتاب عکس‌های میشل ستبون؛ عکاس فرانسوی از وقایع انقلاب اسلامی ایران با عنوان «روزهای انقلاب» رونمایی می‌شود. همچنین نمایشگاه آثار انجمن عکاسان ایران و انجمن‌های عکاسان سینمای ایران، عکاسان خانه تئاتر، میراث فرهنگی، انقلاب و دفاع مقدس، تبلیغاتی، صنعتی ایران و انجمن عکاسان نگاه در گالری‌های خانه هنرمندان آغاز به کار می‌کند.
 


دریافت فایل PDF


   نخستین برنامه پنجمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» پیش از آغاز رسمی همایش، کارگاه «بازنگری تعریف سوژه در عصر دیجیتال» با حضور رهام شیراز است که صبح روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

   همچنین جدول برنامه‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌ها و نمایش فیلم و جدول برنامه‌های نگاه شخصی بخش ویژه همایش منتشر شد. علاقه مندان برای ثبت نام در کارگاه‌ها می‌توانند به اینجا مراجعه و ثبت نام کنند.
 


برای مشاهده بزرگتر کلیک کنید


   نگاه شخصی از برنامه‌های بخش ویژه همایش است که در این دوره ۲۴ عکاس با رویکردهای مختلف در عکاسی به ارائه آثار می‌پردازند و در تعامل با حضار به طرح دقیق‌تر از نگاه شخصی خود اقدام می‌کنند. روح و جان مایه هر اثر هنری نسبت مستقیم دارد با روحیات و ساختار ذهنی هنرمند. بخش نگاه شخصی در تلاشی که از دوره گذشته آغازش بود سعی دارد فرصتی فراهم کند برای عکاسانی که در پی بروز سوی نگاه و مایه‌های مورد علاقه در آثار خود هستند.

   پس از افتتاحیه، روز شنبه ۲۰ آذرماه در دومین روز از همایش، کارگاه «بررسی سیر تاریخی بیان در عکاسی تا سطح تالیف» با حضور رهام شیراز از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

   بررسی چالش‌های صنفی عکاسان تئاتر ایران از ساعت از ساعت ۱۵ تا ۱۵:۴۵، سخنرانی کامران شریفی با عنوان «طراحی صحنه در عکاسی» از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و نشست ارتباط بین کارفرما و عکاسی تبلیغاتی با حضور فرهود حقی و یدالله ولی‌زاده با شرکت‌های رهاورد پویا و نوین زعفران مشهد از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

   همچنین در بخش نگاه شخصی دومین روز از همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران»، الناز امینی، جلال شمس‌آذران و شادی قدیریان از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با نمایش عکس تجربه‌ها و نگاه خود در عکاسی را بیان می‌کنند.
 


برای مشاهده بزرگتر کلیک کنید


   همچنین در بخش جنبی این همایش، منتخبی از آثار دانشجویان عکاسی با عنوان «شهر من تهران»، منتخبی از آثار اعضای انجمن صنفی عکاسان استان مرکزی با عنوان «انسان معاصر» و همچنین منتخب آثار سومین و چهارمین دوره از «۱۰ روز با عکاسان ایران»، به نمایش گذاشته می‌شود. نکوداشت ۱۰ عکاس ایرانی، تور عکاسی قلب تهران و نمایش منتخبی از مجموعه شخصی افشین شاهرودی از دیگر برنامه‌های این بخش از پنجمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» است.