نخستین نمایشگاه انفرادی عکس‌های محمد شمس با عنوان «هر چه می‌خواهد ذهن عریضت ببین» از روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۶ در گالری علیها گشایش می‌یابد.

   عکس‌های این نمایشگاه با تکنیک فوتومونتاژ و با رویکردی مدرن به جهان پیرامون ارائه شده‌اند. عکس‌ها به صورت تک رنگ و به جهت آنکه رنگ‌ها نخواهند معنای دیگری به عکس‌ها بدهند، شکل گرفته‌اند.

   محمد شمس در بیانیه‌ی این نمایشگاه می‌نویسد: «نگاه ما به پیرامون هر چه هست بر گرفته از واقعیت‌های تفکیک شده ایست که خودمان برای خودمان شکل داده‌ایم، حقیقت هر چه هست مهم نیست، واقعیت‌ها نمایشی جاودانه هستند از حقیقت‌های جهان ابدی.

   خیابان‌ها، مردم و هر آنچه هست تنها ساخته شده توسط ذهن کوچک انسان‌هاست، ما برای آنکه جهان را درک کنیم آن را به اندازه اندیشه‌هایمان کوچک می کنیم، اما نمی‌دانیم زمان است که به همه چیز موجودیت می‌بخشد.»

   محمد شمس، دانشجوی مقطع کارشناسی عکاسی است. داوری دومین کتاب فاخر عکس «بهترین‌های عکاسی»، عضویت در هیأت انتخاب در سومین فستیوال بین‌المللی عکاسی افدستا و دریافت لوح تقدیر در دومین فستیوال عکس صربستان را در کارنامه‌ی هنری این هنرمند دیده می‌شود.

   بازدید از این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۲۹ آذرماه ۹۵ همه روزه به جز شنبه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری علیها به‌نشانی تهران، خیابان دکتر شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده،کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی مقدم (ایزد سابق)، شماره ۳۱، طبقه اول ادامه دارد.