همزمان با گشایش پنجمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران»، انجمن عکاسان سینمای ایران عکس‌های فیلم محمد رسول‌الله (ص) ساخته مجید مجیدی از محمد فوقانی را در «گالری بهار» خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارد.

   انجمن عکاسان میراث فرهنگی نیز با توجه به اهمیت موضوع میراث طبیعی ایران و ثبت اولین میراث طبیعی ایران؛ کویر لوت در مجمع سالانه ۲۰۱۶ یونسکو، عکس‌های کویر را در این همایش در «گالری پاییز» به نمایش می‌گذارد.

   عکس‌های ساسان مویدی از کوبانی، عکس‌های زنده یاد علیقلی ضیایی از خرمشهر و عکس‌های میشل ستبون؛ عکاس فرانسوی از انقلاب اسلامی در بخش انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در «گالری ممیز» خانه هنرمندان به نمایش گذاشته می شود. عکس‌های تئاتر در «گالری نامی»، عکس‌های تبلیغاتی، صنعتی در «گالری تابستان» و عکس‌های انجمن عکاسان نگاه در «گالری میرمیران» در خانه هنرمندان به نمایش در می‌آید.

   انجمن عکاسان ایران نیز در پنجمین همایش ۱۰ روز با عکاسان، ۱۲ مجموعه و پروژه عکس را از هشت عکاس در گالری زمستان به نمایش می گذارد. مجموعه‌های«فیدل کاسترو» (محمد فرنود)،  «آسمان کوتاه است» (بهزاد بهروز نیا)، «لطفا بر روی تصاویر مطلب ننویسید» (محمود بازدار) عکس هایی با موضوع یادگاری‌ها و دلنوشته‌های روی یادمان‌ها و تصاویر در مناطق عملیاتی، «گورگاه» (صمد قربان‌زاده)، «زندگی مجازی در دنیای واقعی» (مجید زکی‌زاده)، «کیانشهر» مریم کمار، «تنها طوفان کودکان ناهمگون می‌زاید» (مریم وحدتی) عکس‌هایی از زادگاه‌های دو رییس جمهور، آرادان؛ زادگاه محمود احمدی‌نژاد و سرخه؛ زادگاه حسن روحانی در استان سمنان، «وقتی که باران بند آمد»  (مهدی معصومی گرجی) با موضوع خشکی دریاچه ارومیه و «دیوار» (ولی الله سابقی)، «عکس‌های موبایلی» (مجید سعیدی)، «نور و شمشیرباز» (جاوید نیکپور) و «آلترناتیو» (زینب ثقفی) در این بخش روی دیوار «گالری» زمستان می رود.

   گفتنی است پنجمین همایش «۱۰ روز با عکاسان ایران» با شعار «عکاسی امروز، فرصت‌های جدید» از روز جمعه ۱۹ آذرماه ۹۵، ساعت ۱۸ با حضور عکاسان در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.