نمایشگاه گروهی عکس «آبیِ بلند» همزمان با رونمایی از کتاب این نمایشگاه از روز شنبه ۱۱ دی‌ماه ۹۵ در نگارخانه فردوسی مشهد گشایش می‌یابد. 

   عکس‌های این نمایشگاه حاصل پروژه‌های کلاسی هنرجویانی در قالب مستندگرایانه و ایده پردازانه است که پس از بررسى هیأت انتخاب به صورت ۷ مجموعه و ٢٨ تک عکس به نمایش در مى آیند. 

   مدرس دوره این رویداد، مجید شقایى فلاح بوده که همراه با شادى قدیریان، فرامرز عامل بردبار، کریم متقى و کیارنگ علایى انتخاب عکس‌ها را برای این نمایشگاه برعهده داشتند. 

   در بخشی از بیانیه‌ی این نمایشگاه به قلم کریم متقی آمده است: «عکس‌هاى پیش رو نشان مى دهند که تمهیدات به وجود آمده در جهت آموزش و تعاملات عکاسانه به هیچ وجه هزینه نبوده و بلکه یک نوع سرمایه‌گذارى منطق محور است. آموزش و تعاملات چند ماهه‌ى صاحبان آثار نشان از آن دارد که برخورد آن‌ها با موضوعات، نگاهِ صرف از نوع حفره‌اى، حیرت انگیز، لذت‌بخش، خنثى و مکانیکى و عارى از رویکرد نبوده و محل‌هاى گردهمایی آن‌ها نیز از اتاق نشیمنِ صرف به فضاىِ گفتمان‌های پرسشگر، انتقادى و متعهدانه تبدیل شده است. 

   حس بسیار مهمى که با حضور در کنار این جمع و معلمشان، آقاى مجید شقایى فلاح دریافت کرده و آموختم این بود که تعاملاتشان در راستاى تداوم حرکات روبه‌رشد و عکاسانه‌ جامعه‌ى عکاسى مشهد، جنبه‌ى میزگردى و بده بستانِ متقابل داشته است. بى شک تجربه‌ی برگزارى نمایشگاه گروهى و مشورت‌گرفتن از این هیات داوران، براى ادامه‌ى مسیر دوستان مفید بوده و بر غناى دانش‌ آن‌ها خواهد افزود.» 

   نرگس بیژه، سینا سنچولى، مرتضى صدیقى فرد، طاهره عارف، محمدقاسمى رهقى، ریحانه محمودى، بهزاد نیرآبادى، سمیه نیک اختر و علیرضا یارخدا از عکاسان حاضر در نمایشگاه هستند. 

   بازدید از این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ١۵ دى‌ماه ۹۵ همه روزه از ساعت ١٠ تا ١٢ و ۱۷ تا ۲۰ در نگارخانه فردوسی به‌نشانی مشهد، خیابان ابن سینا، سه راه ادبیات، فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد ادامه دارد.