اولین نمایشگاه انفرادی عکس‌های ژیلا مختاری جمعه ۲۹ دی با عنوان «دیوانگی منهای یک ثانیه» در گالری شیرین گشایش می‌یابد.

  ژیلا مختاری متولد ۱۳۶۰، عکاسی و تاریخ هنر را در مرکز تخصصی هنر آموزش دیده و سپس عکاسی را در سن سباستین اسپانیا ادامه داد. او پیش از این نمایشگاه، در سومین فستیوال پرتره‌سازی شرکت داشته و ۳ نمایشگاه انفرادی را در اسپانیا در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

  ژیلا مختاری در بیانیه این نمایشگاه نوشته است:
  «بی‌خردی، بی‌عقلی، جنون، زوال عقل
باور دارم نخستین ردپای دیوانگی، در سطوح بسیار پایین‌تری از بی‌خردی و بی‌عقلیِ مطلق شکل گرفته و فرسنگ‌ها فرسنگ با جنون و زوالِ کاملِ عقل فاصله دارد. به گمانم فرد فردمان را در این چند فرسنگ پیش رو، مختصاتی هست، هرچند شناور: گاهی در مجاورت عقل، گاهی دیگر در دامن دیوانگی و‌گاه گاهی در میانه.
فکر می‌کنم ترسناک‌ترین نقطهٔ این نمودار، دیوانگیِ مطلق که نه، شاید نقطه‌ای در مجاورت آن باشد. نقطه‌ای درست یک دم قبل از جنون. آنجا که انگار چیزی در درونِ ما می‌شکند و فرو می‌ریزد. آوار می‌شود انگار به روی انسانیت و اخلاق و تمامِ ارزش‌های آموخته‌مان.‌‌ همان لحظه‌ای که مرد اطو کشیده‌ای پشت یک چراغ قرمز طولانی از اتومبیل خود پیاده می‌شود و با قفل فرمانی که بدست دارد، شیشهٔ اتومبیلِ جلویی را خرد می‌کند. درست‌‌ همان دم که نوجوان سر به زیری مرتکب جنایت وحشتناکی می‌شود یا آن دم که در یک نزاع خانوادگی….
در مقابل اما، شرافتِ دیوانگانِ محض را می‌ستایم. آن‌ها که، برچسب خورده و طرد شده، گوشه نشینِ پستوی خانه‌ای یا آسایشگاهی می‌شوند: بدون آنکه حضورشان کسی را تهدید کند. آن‌ها که با من و تو و آن دیگری، تنها یک ثانیه فاصله دارند.»

افتتاحیه: جمعه ۲۹ دی از ساعت ۱۶ الی ۲۱
بازدید: همه روزه به جز روزهای دوشنبه ساعت ۱۱ الی ۲۰
نمایشگاه تا ۱۱ بهمن ماه دایر است.
آدرس گالری شیرین: کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره پنج