چندی پیش مارسیو کابرل (Marcio Cabral) برای عکسی با عنوان «مهاجم تاریکی» که از یک مورچه‌خوار در شب گرفته بود، در رقابت «عکاس سال حیات‌وحش ۲۰۱۷» (Wildlife Photographer of the Year) برنده شد. با این حال چند روز پیش موزه‌ی تاریخ طبیعی لندن (Natural History Museum of London) که برندگان سالانه‌ی این رقابت را تعیین می‌کند، در سایت رسمی خود به دلیل نقض قوانین رقابت، برنده شدن این عکس را مردود اعلام کرد.

   بر اساس شواهدی که به موزه ارائه شده بود این احتمال می‌رفت که مورچه‌خوار موجود در عکس نه یک نمونه‌ی زنده، بلکه مورچه‌خواری تاکسیدرمی شده باشد. اگرچه عکاس این ادعا را رد کرد و حتی برای اثبات زنده‌بودن مورچه‌خوار در عکس شواهدی ارائه داد، اما در نهایت با تحقیقات گسترده‌ی دانشمندان موزه مشخص شد که مورچه‌خوار موجود در عکس شباهت بسیار زیادی به مورچه خوار تاکسیدرمی شده‌ای دارد که در یکی از ورودی‌های پارک ملی اِماس در برزیل (Brazil's Emas National Park) قرار دارد، همان پارکی که کابرل عکس خود را در آنجا گرفته بود.
 


عکسی که از مورچه‌خوار تاکسیدرمی شده‌ی پارک ملی برزیل توسط عکاس دیگری گرفته‌شده است.
    جالب آنکه پس از برنده شدن کابرل در این رویداد، او در مصاحبه با رسانه‌های محلی برزیل گفته بود که این عکس حاصل سه سال بازدید مداوم از این پارک بوده است و در این سه سال او امیدوار بوده تا بتواند یک مورچه‌خوار را به صورت زنده در حال فعالیت شبانه ثبت کند.

   مارسیو کابرل در واقع در بخش «حیوانات در محیط زندگی خود» در این مسابقه برنده شده بود و در قوانین به صراحت آمده بود که «آثار ارائه شده نباید بینندگان را فریب داده و تلاش کنند واقعیت طبیعت را به شکل نادرستی نشان دهند.»

    با رد جایزه‌ی این عکاس، برگزارکنندگان مسابقه، به دلیل نبود امکان داوری مجدد، عکاس دیگری را به عنوان عکاس برتر در این بخش جایگزین نکردند. جایزه‌ی این بخش ۱۲۵۰ پوند به همراه سفر به لندن برای شرکت در مراسم اهدای جوایز است.