نمایشگاه «پودیوم دو؛ خرده روایت‎هایی درباره فوتبال»، دومین نمایشگاه سالیانه گروه عکس پودیوم، با آثاری از جاوید نیکپور، فرزام صالح، محمدعلی نجیب، پیام ثانی، روشن نوروزی، جمعه ۲۳ شهریور ماه در گالری راه ابریشم برگزار می‌شود.

گروه ۵ نفری عکاسان پودیوم تلاش می کنند تا با رویکردی مستند از موضوعات و رویدادهای ورزشی عکاسی کنند.

در بیانیه این نمایشگاه آمده است:
«فوتبال احتمالا پرطرفدارترین رویدادی است که تاریخ بشر تاکنون تجربه کرده است. اگرچه با ظهور مناسبات جدید در بازار جهان، ایده‌ی «فوتبال برای فوتبال» کارکردهای اجتماعی و سیاسی فوتبال را از بین برده و فوتبال هم مانند دیگر پدیده‌ها با مناسبات گردش سرمایه تعریف می‌شود، اما هنوز هم کارکردهای اجتماعی و سیاسی فوتبال را می‌توان بیرون از مناسبات حرفه‌ای مشاهده کرد.
فوتبال به یکی از پرسود ترین تجارتهای بشر تبدیل شده است که در آن تغییر هویت اجتماعی تیم‌های محلی و حراج باشگاههای فوتبال به کارتل‌های اقتصادی، امری حرفه‌ای است. هر کودک علاقه‌مند به فوتبال، آمال و آرزوهای خود را در تبدیل شدن به نیروی کار باشگاههای بزرگ دنیا می‌داند. اما هنوز می‌توان دید که فوتبال پدیده‌ای از مردم و برای مردم است و می‌توانند آن را زبانی برای بیان دغدغه‌هایشان کنند. فوتبال چیزی فراتر از فوتبال است. جایی برای فریاد زدن خواست‌های اجتماعی و سیاسی.
این نمایشگاه، خرده روایت‌های ما از فوتبال است. فوتبالی که ما آن را می‌شناسیم. فوتبالی که ما آن را دوست داریم.»

گشایش: جمعه ۲۳ شهریور ماه، ساعت ۱۶ تا ۲۰
بازدید: ۲۴ شهریور ماه تا ۱۴ مهر ماه، ساعت ۱۶ تا ۲۰، به جز دوشنبه ها و تعطیلات رسمی
گالری راه ابریشم: بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنوآجر – ۸۸۹۷۷۱۴۸