مراسم اهدای جوایز و افتتاح نمایشگاه هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام عصر جمعه ۲۷ دی‌ماه ۱۳۹۸ در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فیاپ در ایران، آیین افتتاح نمایشگاه دوره هفتم خیام با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان و چهره‌هایی چون احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران، دکترعلیرضا بای، مدیرکل روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سفیر کشور بنگلادش و نمایندگان سفارتخانه‌های چند کشور از جمله اسپانیا، بلژیک، کره جنوبی، هند، مجارستان و اندونزی برگزار شد.

پس از آیین افتتاح نمایشگاه، در مراسمی از برگزیدگان این دوره از جشنواره خیام در ۶ بخش آزاد تک‌رنگ، آزاد رنگی، شهر، خلاقه، گردشگری و تلفن تقدیر شد. در این دوره سه جایزه‌ی ویژه نیز به برگزیدگان در بخش‌هایی با موضوع عکس هوایی، نجوم و تهران اهدا شد. نتایج این دوره جشنواره را می‌توان در سایت جشنواره مشاهده کرد.

نمایشگاه آثار برگزیده دوره هفتم خیام تا ۴ بهمن ۱۳۹۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در تهران، فرهنگسرای نیاوران دایر است.

همچنین این رویداد نمایشگاهی ۲۸ دی تا ۳ بهمن در نیشابور، خیابان راه‌آهن، نگارخانه کمال‌الملک برگزار می‌شود.

هفتمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام تنها رویداد حوزه عکس در ایران است که با مجوز و استانداردهای فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و PSA برگزار می‌شود و نتایج آن در سوابق شرکت‌کنندگان برای دریافت القاب فیاپ و PSA ثبت خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت‌وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به‌منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس—وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام»—برگزار می‌شود.