جشن‌نامه‌ی ده‌سالگی سایت عکاسی

دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۲
سایت عکاسی ده ساله شد و نوزادی که ده سال پیش شبیه وبلاگی بود با امکانات ابتدایی آن روزگار، اکنون به فرزند برومند همه‌ی ما تبدیل شده است و جملگی به آن می‌بالیم. دشواری و سخت‌جانی در ده سال پیوسته سر پا و پویا نگه داشتن روز به روز یک سایت مستقل خصوصی فرهنگی و هنری، ما را بر آن می‌دارد که از این عمر ده ساله به عمر سه هزار و ششصد و پنجاه روزه یاد کنیم.
 
اما داستان بالندگی و رشد سایت عکاسی داستانی همواره دنباله‌دار است. اینترنت در روزگار امروز به تعاریف متفاوتی رسیده و امکانات مدرن و به‌خصوص تعاملی، دروازه‌های تازه‌ای را فراروی شهروندان مقیم اینترنت گشوده است. سایت عکاسی نیز در آغاز یازدهمین سال زندگی خود از این تحولات روزآمد دور نمانده و هم‌چنان در خدمت‌رسانی به انبوه کاربران خود پیشروانه رفتار می‌کند که جلوه‌هایی از آن در رونمایی نسخه‌ی جدید سایت عکاسی نمایان است و بخشی از آن نیز به مرور طی روزهای آتی رونمایی و معرفی خواهد شد.
 
اما شایسته‌تر آن بود که گذر از عمر ده‌سالگی را با شوق و شکوه جشنی عمومی به تماشا می‌نشستیم. قرار هم همین بود و از دو سال پیش برای امروز برنامه‌ها ریخته شد و ایده‌ها پرورانده شد. اما افسوس که همه‌ی این ایده‌ها و برنامه‌ها، هر یک به دلیلی، امکان تحقق نیافت. و افسوس بزرگ‌تر آن که دلیل اصلی، محدودیت‌های مالی سایت و نبودِ اسپانسر برای برگزاری و تحقق این برنامه‌ها بود. با این حال، برگزار شدن یا نشدن یک جشن مانع بزرگ‌تر شدن، بالغ‌تر شدن و ارزنده‌تر شدن سایت عکاسی نبوده و نیست؛ هم‌چنان‌که خوشبختانه موفق شدیم پس از چند سال، تغییرات ساختاری اساسی در سایت ایجاد کنیم، قالب و طراحی جدیدی را برای سایت به اجرا درآوریم، کارکرد بخش‌های گوناگون سایت را به طور ملموسی بهبود ببخشیم و خدماتِ جدید و بیش‌تری را در اختیار کاربران و مخاطبان سایت قرار دهیم که در طی روزهای آینده، به مرور شما را با این بخش‌ها و امکانات آشنا خواهیم کرد.
 
جشن واقعی ده‌سالگی سایت عکاسی، لبخند رضایتی ست که از حسن استفاده‌ی شما کاربران گرامی سایت عکاسی، نصیب ما می‌شود. سربلندیم که به شوق خدمت‌گزاری به انبوه کاربران وفادار و ده سال کوشش شبانه‌روز، اکنون می‌توانیم ادعا کنیم که سایت عکاسی تنها سایتی ست که در طول ده سال در حوزه‌ی هنرهای تجسمی به صورت مستمر فعال بوده است و با حمایت مخاطبان خود توانسته مجموعه‌ی بزرگی از خدمات اطلاع‌رسانی و آموزشی را در ابعاد و اشکال گوناگون ارائه کند و از امروز نیز برگ تازه‌ای را در پرونده‌ی عمر پربار خود باز می‌کند تا به شکلی تعاملی‌تر از گذشته، گام‌های بلندتری را در این عرصه بردارد.
 

از حضور گران‌قدر شما در جشن ده‌سالگی سایت عکاسی که در قلب‌مان برپاست، صمیمانه سپاس‌گزاریم و دستان مهربان و پشتیبان شما را به گرمی می‌فشاریم و یازدهمین سال زندگی سایت عکاسی را، در محضر شما، با افتخار آغاز می‌کنیم.
 

علیرضا نیک‌نژاد
مدیر سایت عکاسی
نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

افشین یادگاری
پاسخ به این نظر
سلام ، اکنون که پس از یک دهه عشق ورزی به آرزوهایتان خانواده ای بزرگ از هنرمندان نام آشنای تا تازه واردان مشتاق را گردهم آورده اید ستایش و تبریک اینجانب و همراهان ایام با هم بودن را بپذیرید. شاد و سرفراز باشید.
محمد نوروزی
پاسخ به این نظر
سلام و سپاس امید که همیشه برقرار و پاینده باشید
حسین توحیدی فرد
پاسخ به این نظر
سلام به محضر مدیر محترم سایت جناب اقای نیک نژاد عزیز
تقارن عید سعید قربان با جشن ده سالگی سایت عکاسی به حضرتعالی و دیگر دست اندر کاران این سایت تبریک عرض میکنم. عکاس استان خراسان جنوبی هستم روزی نیست که به سایت شما سر نزنم ضمن تشکر و خسته نباشید به همه شما دوستان پر تلاش سایت که الحمدالله عمده مطالبتون نیاز بسیاری از عکاسان را پاسخ میدهد و همچنین خبرهایی در سطح بین الملل جای تشکر دارد و در نهایت همدلی و تعامل بین عکاسان در سایت زیاد به چشم میخورد.
عمر این سایت طولانی باد/ یا علی
مهدی فرهمند
پاسخ به این نظر
سلام و دست مریزاد به آقای نیک نژاد بابت 10 سال سرپا نگهداشتن این سایت
من از روزهای اول راه اندازی سایت با آقای نیک نژاد در ارتباط بودم و شاهد تلاش ایشان برای به روز رسانی و ماندگاری سایت بودم یادم می‌آید در یک زمانی ایشان خودرویشان را فروختند و خرج سایت کردند.
امروز خوشحالم که می بینم این سایت به یک مرجع برای عکاسان تبدیل شده ، به اندازه یک دانشگاه مطلب مفید وآموزشی برای خواندن دارد و به اندازه یک خبرگزاری اخبار عکاسی را پوشش می‌دهد.
جناب آقای نیک نژاد برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
محمد علی کبیری موحد
پاسخ به این نظر
برای شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم و امیدوارم هرروز به از دیروز باشید
چه زود ده سال گذشت . . .
مرتضی فرج ابادی
پاسخ به این نظر
تبریک علیرضا جان البته با تاخیر زیاد
همیشه پایدار
کامبیز قلی نیا
پاسخ به این نظر
سلام چندی پیش دزد به خانه ام زد چیزهایی برد که حاصل ١٠ سال کار سخت در عکاسی بود اما این را گفتم که بدانید خیلی خوشحالم از این جمع خوبی که با یک سایت محترم عکاسی دارم و خوشحالم که چیزهایی چون چند سال خاطره و دیدن کارهای زیبای دوستان خواندن مقاله ها و نقطه نظرهای دیگران اینجا در یک فضای مجازی اما برای من آنقدر نزدیک به روحم که آرام میگیرید دارم که دزد خانه ام نمی توانست ببرد خاطرات و لحظه های زیبایی را که با زحمات شما فضایش إیجاد شد سپاس میگویم وامید دارم به أهداف بلندتان با افتخار برسید خوب میدانم ١٠سال کار سخت یعنی چه. کامبیز قلی نیا کار بر سایت عکاسی ١٣٩٢
محمدعلی سلیم لویی
پاسخ به این نظر
سلام و عرض ادب.
عکاسی دات کام همیشه برای من به شخصه یک سکوی پرتاب برای تنها علاقه ام عکاسی و عکس بوده و هست. به یاد آنروزهایی که بیش از 8ساعت داخل سایت مشغول عکس دیدن میشدم و دوستان مهربان و حرفه ایی با سبک و دیدهای متفاوتشان همراه بودم.
تشکر میکنم از موسسین و عوامل اراده کننده این سایت ارزشمند.تبریک
Araam
پاسخ به این نظر
با سلام و سپاس فراوان از تلاش بی دریغ شما ، امیدوارم مثل همیشه موفق باشید
مهدی عباسی
پاسخ به این نظر
سلام.باسپاس وتبریک انشاا... صد سالگی
جعفر زینلیان
پاسخ به این نظر
با درود و سرور این سالگشت تولد فرخنده مبارک. همواره از این درگاه آموخته ام و لذت برده ام . با سپاس از مدیر ارجمند و سایر همکاران فرهیخته شما و از مقالات مفید ، کارگاه ها با مضامین مورد نیاز روز و درگاه الکترونیکی مرجع.
امید بهروزی هر چه بیشتر
امیرحسین جباری
پاسخ به این نظر
تبریک و شاد باش به همه دوستان سایت عکاسی ، هوشمندی در ارایه مطالب تخصصی در زمینه عکاسی ، طراحی مناسب و ارایه اطلاعات و اخبار مربوط به عکاسی و هنر همه ویژگی هایی است که این سایت را به اولین مرجع در این زمینه تبدیل کرده است .
با آرزوی توفیق روز افزون
ارسلان پورجلاجی
پاسخ به این نظر
وقتی مطلب را خواندم ، تمام خاطراتم با سایتتان در ذهن جلوه کردند و همانگاه به پستی و سردی رفتارم عمیقا پی بردم و بیشک از این حیث از خود رنجیدم . نمی گویم که همه آنچه از عکاسی دارم و به آن میبالم از شماست که سخت گزافه است و تعارف اما به خوبی میدانم هنری که امروز بخشی از هزینه های زندگیم را تامین میکند و بزرگترین تفریح و شادکامی حیاتم را شکل میدهد وام دار از سایت عکاسی است و تمام دوستان خوبی که از آنها یاد شد . من و مایی که میخوانیم و بروز میشویم بواسطه تمام زحمتهای شما عزیزان غافل مانده ایم از سپاسگذاری این همه مهر و عطوفت که بی دریغ نثارمان میشود و خدا می داند که اگر بخواهیم حداقل بی معرفت نباشیم و هر روز اینرا بیان کنیم جشنهای سالیانه باید ۳۶۵ روز سال برپا شوند .
به خود در آینه بنگرید وهر بار بی ترس از غرور، به خود ببالید بابت همه این سالها محبتی که در قالب زرین دانش به ما عطا کردید. معلمانم بسیار ممنونم و به احترام همه شما سر تعظیم فرود میاورم. پاینده باشید.
عماد زارع مهرجردی
پاسخ به این نظر
این چند سال گذشت.

خوشحالم که در جمع شما دوستان بودم.

با سایت عکاسی شروع کردم، آموخته هایم را مدیون این سایت هستم و از همه دست اندرکاران که برای سایت عکاسی زحمت میکشند تقدیر و قدر دانی می کنم.
روشن نوروزی
پاسخ به این نظر
تبریک عرض میکنم.
حبیب نوری
پاسخ به این نظر
به مدیران و کاربران سایت عکاسی که در این ده سال در کنار هم باعث رشدوپیشرفت تازه کارانی مثل من,علاقه مندان و حتی بسیاری از عکاسان حرفه ای بودند شادباش میگویم
حمید سوری
پاسخ به این نظر
ضمن بهترین شادباش ها ، حرفه ای گری، به روز بودن و حساسیت های خوبتان را می ستایم و تداوم و پویایی تان را آرزو می کنم. خواستم یادداشتی بنویسم دیدم نکاتی که در ذهن داشتم را بهتر و رساتر از من، آقای طهماسب پور نوشته اند. تعجب می کنم که چرا اینجا قرار داده نشده است.
منصوره معتمدی
پاسخ به این نظر
تبریک میگویم ده سالگی این سایت محبوب را به تمامی عکاسان و خسته نباشید و دست مریزاد میگویم به آقای نیک نژاد عزیز و خانم ریحانی مهربان و تمام دوستانی که داشته ها و دانسته هاشون رو در تمام این سالها با همه تقسیم کردند.
هومن شرافت
پاسخ به این نظر
عرض تبریک و آرزوی موفقیت های روزافزون. انگار همین دیروز بود که توی سالن کنفرانس خودمون رو معرفی میکردیم.
عباد کیانفر
پاسخ به این نظر
از اینکه توفیق همراهی و شاگردی شما عزیزان در این چند ماه آشنایی ام با این سایت نصیبم شد خرسندم .
با آرزوی دوام و قوام سایت آموزنده عکاسی
احسان رافتی
پاسخ به این نظر
خیلی خیلی خیلی خیلی مبارک باشین و باشیم. با هم :)
همایون امیریگانه
پاسخ به این نظر
تبریک و صد تبریک
فرهاد حسینی
پاسخ به این نظر
نوشتن در مورد سایت عکاسی دشوار است. مثل اینکه بخواهی جلوی جمع از فرزندت و هوش و استعداد و توانایی ها و بالندگی اش تعریف بکنی. سایت عکاسی زمانی فرزند علیرضا نیک نژاد نازنین و محمدرضا شهبازی عزیز بوده و اکنون فرزند تمام ما خیل عظیم دوستداران عکاسی در ایران است و همه ی ما در تمام این سالها با لذت و افتخار و نگرانی مثل بچه های خودمان شاهد بالندگی و پویایی اش بوده ایم. به همه ی دست اندکاران سایت عکاسی از علیرضای عزیز گرفته تا همه ی همکاران تالار گفتگو و گالری عکس و سایر بخش ها تا جدیدترین اعضا و طرفداران آن تبریک و خسته نباشید می گویم. برای خودم مجموعه این سایت نه تنها یک سایت وزین، بلکه باعث و بانی یافتن تعداد زیادی دوست ارزشمند و فرهیخته گشته که از همراهی همه ی آنها به خود می بالم.
احسان قنبری فرد
پاسخ به این نظر
این صفحات چشم انداز چشم نواز بسیاری از مشتاقان عکاسی در این سالها بوده و هست. آن‌چه در مرور چند دقیقه‌ای این صفحات همه روزه عایدمان می‌شود، بی شک بسیار بیش از آن چیزی است که مورد انتظار است. نه تنها من، که همه ما، روز و شبهای بسیاری چشم به این صفحات دوختیم.. از دشواری ها و آشفتگی‌ها به دنیایش پناه آوردیم.. بسیاری از لحظاتمان را، شاد یا غمگین در کنار این صفحات گذراندیم..

دیدیم، خواندیم، نوشتیم، کوشیدیم..

کاش این بودن‌ها مساعدتی بئده باشد برای حرکت همواره و پیوسته این مجموعه ارزنده و گرانقدر..

سپاس از همه شما عزیزان. سپاس از علیرضا نیک نژاد برای همه اهتمامش. سپاس از مهندس شهبازی عزیز برای ارامش و اهتمام همواره‌اش، سپاس از دکتر روشن گرانقدر برای اشتراک همیشگی دانش گرانمقدارش.. سپاس از کاوه بغدادچی برای شور بی مثال و انرژی تمام ناشدنی اش.. و سپاس از همه عزیزانی که تا امروز همراه این صفحات بوده اند..

توفیق، رفیق راهتان باد..
کاوه قبادی
پاسخ به این نظر
زود گذشت. ۱۰ سال از اولین روز‌های تولد یک وبلاگ ساده اما جذاب گذشته. در این چند سال خیلی‌ها برای این مجموعه و موفقیت‌اش زحمت کشیدند. از جمله علیرضا نیک‌نژاد، کسی که زحمات شبانه روزی‌اش برای ترویج هنر عکاسی در ایران ستودنی است. بار‌ها شاهد بوده‌ام که چطور برای این وب سایت که خانه خیلی‌ها است می‌جوشد و تلاش می‌کند.
جا دارد از علیرضا نیک‌نژاد عزیز و همسر نازنین‌اش که همیشه همگام اوست تشکر کنم.
همین طور از اساتید عزیزم جناب دکتر روشن و جناب مهندس شهبازی و همه اعضا و کاربران و همراهان و بخصوص مدیران این وب سایت ارزشمند.
علیرضا دین محمدی
پاسخ به این نظر
دشواری ده سال تیمارداری از دلبندی که به جان می پروری بر هیچ پدر و مادری، پوشیده نیست.

و هنگامی که فضا از نور نگاه دوستانش چراغانی شده است دیگر چه اهمیت دارد که نتوان جشنی سزاوار شایستگی‌اش برپا کرد.

فارغ از اندیشه تمام دشواری ها، چه لحظه دلربایی است نگاه به او در جشن ده سالگی‌اش هنگامی که موهای زیبای خود را در آیینه شانه می‌کند و از درون «تصویر» به تو لبخند می‌زند و تو دوباره بهاری می‌شوی تا واژه به واژه «نور» را پا به پای جوانه هایش با صدای هر کلیک، «فریم به فریم» همراهی کنی.

از اینکه توفیق همراهی با شما عزیزان در بخشی از این راه دشوار و زیبای ده ساله نصیبم شد خرسندم.

بهترین ها را برایتان آرزو می کنم.
سرافراز باشید
مهدی فروغی
پاسخ به این نظر
همیشه چک می کنم، همیشه دنبال می کنم، همیشه توی دلم میگم اگه سایت عکاسی رو نداشتیم چیکار می کردیم؟!! ده سالگی تون مبارک :)
ایلاتی خامنه
پاسخ به این نظر
به امید روزهای بهتر، موفق و مؤید باشید.
فهیمه درودی
پاسخ به این نظر
شادباش برای این ده سالگی گران قدر و امیدوار به به ترین ها
برقرار باشید
کیارنگ علایی
پاسخ به این نظر
سایت عکاسی برای خیلیها - از جمله من - منبعی برای الهام، انگیزش، شور و آموختن بوده است. وسواس خوب حاکم بر سایت در بخش های علمی و فنی باعث شده تا هیچگاه از مطالعه سایت، دست خالی برنگردم.
انتخاب همکاران سایت در این سالها - دکتر روشن، محمدرضا شهبازی، کاوه بغدادچی - به گونهای بوده که هر یک از این دوستان، خود به عنوان وزنهای قابل تامل در عکاسی کشورند و به ضمانت این پشتوانه، همواره چیزهای فراوانی برای آموختن در سایت عکاسی وجود دارد.
امیدوارم به روزگاری برسیم که جامعه عکاسی در سطح کلان خود، قدردان زحمات شبانه روزی و فرهنگی علیرضا نیک نژاد عزیز باشد.
حسن اصحاب یمین
پاسخ به این نظر
نمی‌دانم چه بگویم.
۱۰ سال را با شما بودم.
در بسیاری از لحظات.
سایت عکاسی برای من یک سایت نبود.
تاثیر فراوانی برای من داشت.
امیدوارم دهه دوم سایت عکاسی را با موفقیت شروع کنید و بدانید که تاثیر فراوانی بر بسیاری گذاشته‌اید.
رضا شجاع
پاسخ به این نظر
سلام
تبریک و آرزوی موفقیت روز افزون
محمدجواد نعمتی
پاسخ به این نظر
«‌سایت عکاسی»‌ افتخاری برای جامعه عکاسی و عکاسان علاقه‌مند ایران است. امید آنکه برقرار و با دوام باقی بماند.
علی اکبر خندان
پاسخ به این نظر
سلام
ده سالگی سایتمون مبارک ... من آموخته‌های عکاسیم را مدیون این سایت هستم و عاشقانه دوستش دارم.
آرزو می‌کنم همه‌ی دوستان موفق و پیروز باشند.
فرید کامران نیا
پاسخ به این نظر
پاینده و پیروز باشید.
احمد تاجی
پاسخ به این نظر
پیروز و سربلند باشید .
امیر عنایتی
پاسخ به این نظر
با سلام و تبریک فراوان و خسته نباشید
یکی از افتخاراتم این است که عضو این سایت میباشم و عذر خواهی مرا به دلیل کمتر بودن بپذیرید.
محمد گنجه
پاسخ به این نظر
خیلی هم خوب، خسته نباشید.
محمد نیک عهد
پاسخ به این نظر
مانا و استوار باشید
حسن غفارى
پاسخ به این نظر
به هوش و به گوش، شادمان وسازنده برقرار باشید.
اسحاق آقایی
پاسخ به این نظر
برقرار باشین و مانا

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

فروشگاه کتاب عکاسی

 • آموزش عکاسی پرتره
 • مجموعه عکس چیست؟
 • نور و نورپردازی در عکاسی
 • حرفه: هنرمند شماره ۶۷
 • تقویم حرفه: هنرمند ۱۳۹۷ - ۶ طرح جلد
 • تکنیک‌های ویرایش عکس در فتوشاپ
 • ترکیب بندی در عکاسی - لوری اکسل
 • ترکیب بندی در عکاسی - دیوید پرکل
 • مرجع کامل آموزش نرم افزار لایت روم
 • شش نگاه به عکاسی مستند
 • شورشیان هنر قرن بیستم
 • اتاق روشن - فرشید آذرنگ
 • کادربندی درعکاسی
 • مبادی سواد بصری - مترجم: مسعود سپهر
 • نقد عکس
 • پامنار
 • انزلی
 • باران شغال
 • دیده و درون
 • عکاسی مستند
 • شیب تند عصر پنج‌شنبه
 • نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران - ۲ جلدی
 • تحولات تصویری هنر ایران: بررسی انتقادی
 • عکاسی دیجیتال - نشر دوژه
 • نگاهم کن! خیالم کن!
 • در جهت عکس
 • عکس و دیدن عکس
 • گذر امروزی در طهران دیروزی
 • نقوش آهنی
 • عمامه داران
Powered by Practicalidea