«درآمدی بر نظریه‌های عکاسی»؛ کلاس جدید

يكشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۲
   کلاس جدیدی با عنوان «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» به مجموعه کلاس‌های آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای اضافه شده است، که از ‌شنبه ۲۶‌ بهمن‌ماه ۹۲ با تدریس حسن خوبدل آغاز خواهد شد. 

   کلاس «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» یک روز در هفته (روزهای ‌شنبه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰) طی ۱۰ جلسه برگزار می‌شود و شهریهٔ آن ۲۵۰ هزار تومان است. علاقه‌مندان به شرکت در این کلاس می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، مشورت یا ثبت‌نام به اینجا مراجعه و یا از طریق شماره تلفن ۸۸۱۰۶۱۴۳ با دفتر آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای در تهران تماس بگیرند. 

    حسن خوبدل دانش‌آموختهٔ مقطع کارشناسی ارشد رشتهٔ عکاسی از دانشگاه هنر تهران است و هم‌اکنون در همین دانشگاه و نیز در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران به عنوان مدرس چند دورهٔ مختلف عکاسی مشغول به فعالیت است. ترجمهٔ کتاب‌های «کلمات عکاسی» نوشتهٔ ژیل مورا، «درآمدی بر نظریه‌های عکاسی» نوشتهٔ اشلی لاگرینج و «عکس» نوشتهٔ گراهام کلارک از دیگر فعالیت‌های وی در زمینهٔ تئوری عکاسی به شمار می‌رود. 

    در این دوره تلاش می‌شود تا آرا و متون تأثیرگذار عکاسی (از قرن نوزدهم تاکنون) به شکل فشرده مطرح، مطالعه و تحلیل شود. در هر جلسه نظریات یکی از منتقدین برجسته مطرح شده و به همراه خوانش نظریات او، تصاویر و فیلم‌های مرتبط به نمایش درآمده و هنرجو به بحث پیرامون پرسش‌های مطرح شده در آن جلسه دعوت می‌شود.
نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

مختار حسین زاده
پاسخ به این نظر
چند سالی در دانشگاه تهران افتخار شاگردی آقای خوبدل رو داشتم و باید بگم یکی از آدمهای بسیار با اطلاعات و بروز در عکاسی ایران هستن که نامشون کمتر شنیده شده که به خاطر عدم تمایل ایشون برای مطرح شدن نامشونه...کلاس آقای خوبدل رو به همه دوستان عزیزم توصیه می کنم
مریم عسگری
پاسخ به این نظر
با آقای حسین زاده موافقم و دوستان علاقمند به مباحث عمیق و در عین حال کاربردی در عکاسی رو به شرکت در این کلاس توصیه می کنم.
کامران چیذری
پاسخ به این نظر
با خانم عسگری و آقای حسین زاده موافقم. من هم به نوبه خود از اینکه چند سالی هست از آقای خوبدل عزیز مطالب بسیار مفید و مهم آموختم سپاسگزارم و مطمئنم این کلاس هم سودمند خواهد بود.

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea