زخمی شدن مجید سعیدی طی حمله‌ای انتحاری در کابل

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳
    مجید سعیدی، فتوژورنالیست ایرانی که چند سالی است برای آژانس عکس گتی‌ایمجز در افغانستان عکاسی می‌کند، ظهر امروز در جریان یک حمله انتحاری در کابل زخمی شد.

     طبق خبری که ساعتی پیش بر روی صفحه فیسبوک مجید سعیدی منتشر شده، این عکاس ایرانی در جریان حمله امروز ظهر به کاروان خودروهای کمپین انتخاباتی دکتر عبدالله عبدالله، یکی از دو کاندیدای مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در شمال‌غربی کابل از ناحیه سر زخمی شده است. ظاهرا مجید سعیدی در حال عکاسی از رویدادهای مرتبط با انتخابات افغانستان بوده که دچار این حادثه ناگوار شده است. 

930316_5
عکسی از محل انفجار امروز در کابل، خبرگزاری رویترز

     گفتنی‌ست در این حمله‌ی انتحاری به دکتر عبدالله آسیبی نرسید ولی خودروی حامل وی آسیب فراوانی دیده و تعدادی از محافظانش هم کشته و زخمی شده‌اند. همچنین گزارش‌هایی نیز از کشته شدن چند شهروند افغان در این حمله منتشر شده است.

مجید سعیدی چند سالی است بر روی مجموعه عکسی با عنوان «زندگی در جنگ» درباره مردم افغانستان کار می‌کند و برای این مجموعه تاکنون جوایز متعددی از جمله سومین جایزه «لوکاس دوله‌گا»، مدال طلای نهمین مسابقه CHIPP چین، جایزه کتاب ۲۰۱۴ FotoEvidence و یکی از جوایز ورلدپرس فتوی ۲۰۱۳ را به دست آورده است. «سایت عکاسی» برای این فتوژورنالیست پرتلاش ایرانی آرزوی بهبودی و سلامتی دارد.
نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

غلامعلی چهاریاری
پاسخ به این نظر
با آرزوی سلامتی کامل برای این هنر مند گرامی امید وارم که هر چه سریعتر بهبود یابند و به کارشان ادامه دهند
نیک عهد
پاسخ به این نظر
آرزومند تندرستی و بهبودی برای این هنرمند عزیز کشورمان

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea