آغاز به کار وبسایت شخصی عکس‌های امید صالحی

جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۳

Image © Omid Salehi / Image and Memory

 
   از چندی پیش وبسایت شخصی عکس‌های امید صالحی، عکاس ایرانی مقیم انگلیس، رسما آغاز به کار کرده است. 

     این سایت شامل تعدادی از پروژه‌های مستند اجتماعی و هنری است که امید صالحی در طول ۲۴ سال عکاسیش انجام داده است. در سال‌های اخیر و به ویژه پس از سکونتش در لندن، عکاسی وی از حال و هوای مستند به سمت عکاسی هنری گرایش داشته است ولی او هنوز هم ارتباطش را با مسائل اجتماعی حفظ کرده و می‌توان گفت که در کارهای جدید او هنوز دغدغهٔ عکاسی مستند اجتماعی و به خصوص مفهوم مهاجرت در قالبی متفاوت دیده می‌شود. 
 
    امید صالحی متولد ۱۳۵۱ در شیراز و دانش‌آموختهٔ رشتهٔ گرافیک از دانشگاه شهید رجایی تهران و رشتهٔ عکاسی از کالج ارتباطات لندن (LCC) است. وی عکاسی را از تابستان ۶۹ با دوره‌های انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد و در زمینهٔ عکاسی مستند اجتماعی و عکاسی خبری برای روزنامه‌ها و آژانس‌های خبری فعالیت‌های زیادی داشته است. در رزومه کاری او حضور در ده‌ها نمایشگاه معتبر عکس در داخل و خارج کشور و کسب چندین جایزه داخلی به چشم می‌خورد. 
 
    این عکاس ایرانی برای انجام پروژه‌هایش زمان زیادی را با سوژه‌هایش می‌گذراند و به گفته خودش مسیری که طی می‌کند تا به اثر برسد، برایش خیلی مهم است. حتی مهم‌تر از اثر نهایی. امید صالحی عکاسی را وسیله‌ای برای برقراری ارتباط با دیگران می‌داند. 
 
    پیش از این کتابی از عکس‌های امید صالحی مهرماه ۹۰ با عنوان «سفر یک عکاس به ایران» در لندن منتشر شده بود. همچنین او به تازگی در پروژه‌ای مشترک وبسایتی با عنوان «هیپوکمپوس» برای به اشتراک‌گذاری و برقراری ارتباط بین خاطره و عکس دایر کرده است.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

مهربانی - خانه عکاسان ایران
پاسخ به این نظر
امیدوارم هرکجا که هستند موفق وموید باشند وبتوانند دراین رشته افتخارات زیادی کسب کنند وهمیشه آرزوی موفقیت برایشان دارم
وتمام دنیا از دیدن عکسهایشان لذت ببرند

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea