انتشار کتاب «انقلاب ۵۷» با عکس‌هایی از مریم زندی

چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳

   کتاب عکس‌های مریم زندی از روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «انقلاب ۵۷» از سوی نشر «نظر» منتشر و روانهٔ بازار شد. 
 
   به گزارش خبرگزاری مهر، این کتاب پس از هفت سال انتظار برای کسب مجوز چاپ، نهایتا با تیراژ ۲ هزار جلد از سوی نشر نظر در ۲۳۸ صفحه و قیمت ۱۲۵ هزار تومان منتشر شد. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را هم‌اکنون از «فروشگاه آنلاین کتاب عکاسی» خریداری کرده و در سراسر کشور تحویل بگیرند. 

   مریم زندی در گفتگویی با خبرگزاری مهر دربارهٔ عکس‌های کتابش می‌گوید: «در این کتاب حدود ۲۰۰ عکس سیاه و سفید از انقلاب ایران منتشر شده است که عکس‌ها به لحاظ تاریخی از آبان‌ماه ۵۷ تا فروردین‌ماه ۵۸ و رأی به جمهوری اسلامی ایران را دربرمی‌گیرند.» 

   وی در بخش دیگری از گفتگویش با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه حدود ۱۴ هزار عکس از تاریخ انقلاب اسلامی ایران دارد و اکنون تنها حدود ۲۰۰ عکس آن در قالب کتاب «انقلاب ۵۷» منتشر شده از قصدش برای انتشار جلد دوم این کتاب با عکس‌های انقلاب اسلامی از فروردین‌ماه ۵۸ و روز‌های بعد از رأی به جمهوری اسلامی ایران خبر داد. 

   مریم زندی متولد سال ۱۳۲۵ در گرگان و دانش‌آموختهٔ رشتهٔ حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران است که از سال‌ها پیش در زمینهٔ عکاسی هم فعالیت می‌کند و تاکنون در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری حضور داشته است.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

حسین نریمانی(عکاس وخوشنویس)
پاسخ به این نظر
تبریک به خانم زندی /هنرمندعزیز،برای چاپ کتابش. والحق بایدگفت:
صبرتلخ است ولیکن ،برشیرین دارد!

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea