برپایی نمایشگاه گروهی عکس «سوگنامه» در خرم‌آباد

چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴

 نمایشگاه گروهی عکس «سوگنامه» از ۱۴ آذر ۹۴ در مجتمع فرهنگی ارشاد خرم‌آباد افتتاح خواهد شد.

  این نمایشگاه شامل ۲۸ عکس در قطع ۵۰×۷۰ سانتیمتر به صورت رنگی و سیاه سفید و در شاخه‌های مستند اجتماعی و پرتره با موضوع عزاداری و آیین‌های محرم خرم‌آباد برپا خواهد شد. قرار است عواید فروش آثار این نمایشگاه به موسسه آبشار عاطفه‌ها تعلق بگیرد.
 
 محمدامین یوسفی، آرمان استا، حامد نکته‌سنج و محمدامین عابدینی عکاسان حاضر در این نمایشگاه هستند. در بخشی از متن معرفی این نمایشگاه آمنده است:
 
«چهار نفر از چهار گوشه ایران برای اولین بار به خرم‌آباد سفر کردیم تا گفته‌ها و شنیده‌های تا به آن روزمان را با دیده‌ها قیاس کنیم... شعله شمع و قند و گلاب و جمعیتی که در سکوت فاصله چهل منزل را پای برهنه بر زمین می‌گذارد، چه عجیب بود این حس، چه غریب بود این حال.

 تاسوعا و ما سربندهای یا حسین بر پیشانی و مهر بر لب نظاره‌گر خیل عظیم مادران و خواهران سیاه‌پوشی بودیم که روی از آفتاب پوشانده بودند. عاشورا و سحرگاه عاشورا غوغایی به پاست، بوی خاک و گلاب و دود آتش، نوای نوحه‌های سوزناک، خون می‌کند دل را، پیر و جوان، چه بی‌ریا همه سراپا گلی شده. در کنار هم گرداگرد آتش حلقه زده، ذکر گویان در عزای حسین این آزاده‌ترین مردمان جهان، دیده‌تر می‌کنند.

  و آنگاه که با ضرباهنگ دهل قلب شهر به تپش در می‌آید و با سوز سرنا مردان دست‌ها را به هم حلقه زده، دسته دسته شده و چون سیل خروشان به حرکت کرده و این بار ذکرها جان دوباره گرفته: ای اهل حرم میر و علم‌دار نیامد، سقای حسین سید و سالار نیامد.»

نمایشگاه تا ۱۹ آذر ۹۴ هر روز از ساعت ۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۱۹ دایر است.
خرم‌آباد، میدان ٢٢ بهمن، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد، گالری هژبر

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea