نشستی پیرامون تاریخ عکاسی ایران در موزه عکسخانه‌شهر

جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴

  نشستی تخصصی با موضوع تاریخ عکاسی ایران و با حضور دکتر محمد ستاری و محمدرضا طهماسب‌پور یکشنبه ۲۹ آذر ۹۴ در موزه عکسخانه شهر برپا خواهد شد.
 
  طبق اعلام دست‌اندرکاران، این نشست در حاشیه نمایشگاه «به رسم یادگار» برپا می‌شود و دکتر محمد ستاری و محمدرضا طهماسب‌پور با موضوع بررسی تطبیقی میان آثار چند عکاس اروپایی قرن نوزدهم که در ایران عکاسی کرده‌اند و همچنین ورود عکاسی رنگی به ایران یکشنبه ۲۹ آذرماه ۹۴ از ساعت ۱۶ در آن سخنرانی خواهند کرد و حضور در این نشست برای محققین، دانشجویان و علاقمندان به این رشته آزاد است.
 
  گفتنی‌ست نمایشگاه «به رسم یادگار» شامل عکس‌های تاریخی از دوران قاجار و پهلوی اول است و توسط مسعود مکری در سال ۱۳۹۰ به موزه عکسخانه شهر اهدا شده است. این مجموعه عکس شامل حدود ۸۰ قطعه عکس تاریخی و از آلبوم خانوادگی است که موزه عکسخانه شهر به پاس قدردانی از مسعود مکری و سایر اهداکنندگان و همزمان با روز عکس تاریخی (۲۵ آذر)، منتخبی از آن را به نمایش درآورده است.

  این نمایشگاه تا ۱۴ دی ۹۴ در موزه عکسخانه شهر به نشانی تهران، میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، میدان بهار شیراز، همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان است.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

جعفر زینلیان
پاسخ به این نظر
با سلام و تشکر از اطلاع رسانی
برای استفاده علاقمندانی که امکان شرکت در نشست ( بررسی تطبیقی میان آثار چند عکاس اروپایی قرن نوزدهم که در ایران عکاسی کرده‌اند و همچنین ورود عکاسی رنگی به ایران یکشنبه ۲۹ آذرماه ۹۴) راندارند ، در صورت امکان پادکست یا فایل صوتی به همراه اسلایدهای ارایه شده را تهیه و در سایت وزین عکاسی به اشتراک گذارید.

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea