بازخوانی پیرامون؛ نمایش ۴۰ اثر هنری در گالری مژده

چهارشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶

   نخستین نمایشگاه گالری مژده در سال ۹۶ با عنوان «بازخوانی پیرامون» از عصر روز جمعه ۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶ برگزارخواهد شد.

​   در این نمایشگاه که فریدون فربود، نمایشگاه گردانی آن را برعهده دارد، ۴۰ اثر نقاشی و مجسمه از ۳۵ هنرمند از جمله پیشکسوتانی چون منوچهر نیازی، بهزاد شیشه گران ، آنه محمد تاتاری و ... و کارهایی از هنرمندان جوانی نظیر طاهره صمدی طاری، آتوسا وحدانی ،دانیال مولانوروزی  و... به نمایش در می‌آید. همچنین در کنار این آثار ، نقاشی هایی از دو هنرمند مقیم فرانسه و کانادا به روی دیوار می‌رود.

   در این نمایشگاه هنرمندان کوشیده اند ترجمان پیرامون خویش را با خوانشی خاص از دنیای پیرامون خود به درونی‌ترین و شخصی‌ترین شکل در آثار نقاشی با تکنیک اکریلیک ورنگ روغن بر روی بوم و کاغذ و مجسمه هایی از متریال‌های مختلف چون چوب، پلاستیک و فلز ارائه دهند تا مخاطبان را به نمایش متفاوتی از جهان امروز فرا خوانند.

   در بین این آثار با توجه به هیاهو و صداهای مختلف ناهنجاری که هر روزه از اطراف می‌شنویم  مجسمه‌های صوتی ارائه خواهد شد که صداهایی آرامش بخش و متعارفی را پخش می‌کنند که این نیز از جذابیت‌های این نمایشگاه به شمار می‌آید.

   «فریدون فربود» نمایشگاه گردان این رویداد درباره ایده برپایی این نمایشگاه گفت:« زندگی صنعتی و ماشینی امروز بسیاری از افراد را تحت فشار گذاشته همین امر موجب شده تا بخشی از اقشار جامعه چون هنرمندان نگاه متفاوتی به پیرامون خود داشته باشند و آن را در آثارشان بروز دهند،در این نمایشگاه با توجه به انتخاب هنرمندان که از نسل‌های مختلف هستند بازخوانی پیرامون را نظاره گر خواهیم بود» .

   نمایشگاه «بازخوانی پیرامون» تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۶ درگالری مژده برپا خواهد بود و علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه از یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۸ و جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری مژده به نشانی تهران، سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ اول مراجعه کنند.

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

Powered by Practicalidea