سایت عکاسی بودن یا نبودن

چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۸۳

بر این باور بوده و هستیم که اهمیت اطلاع رسانی اختصاصی عکاسی مورد توجه طیف گسترده ای از مخاطبان گرامی و عکاسان عزیز می باشد اما عدم مشارکت شما گرامیان در نظر خواهی های سایت - عدم همکاری در ارسال خبر و مطلب و دید گاه های خود در خصوص مسایل عکاسی ایران - مشارکت نکردن در فعال تر کردن سایت با حضور خود در قسمتهای مختلف همه و همه گوشه ای از واقعیت های جامعه عکاسی ایران است .

تمام سعی و تلاش خود را به کار بستیم که از هر لحاظ سایتی جامع - کامل و حر فه ای را اداره کنیم و آبرو مندانه با حداقل امکانات مادی و بدون هیچ چشم داشت و گرایشی عکاس و عکاسی ایران را در اینترنت معرفی کنیم.
در طول مدت کوتاه فعالیت خود سایت چهارمین دو سالانه عکس ایران و سایت جایزه عکاسی مطبو عاتی کاوه گلستان را راه اندازی نمودیم و بار ها دست یاری و همراهی به سوی شما دراز کردیم . اما دریغ ...

متاسفانه باید بپذیریم که در این راه تنها هستیم و این راه را به تنهایی باید طی کنیم.

با امید به تعریف واژه مشارکت در جامعه عکاسی ایران

نویسنده


ارسال نظر

در پاسخ به نظر زیر :

نظرات

پاسخ به این نظر

آقا نبینم تنها بمونید.

پاسخ به این نظر

سلام علیرضا عزیز

بعضی وقتها افراد وظیفه شون رو سر موقع انجام نمیدم و اونارو وادار می کنن که به ما یادآور میشن که باید به یادشون باشیم و بعضا خدا قوتی حواله کنیم.

این پست رو به عنوان یک گلایه می خوانم و ضمن قبول حرفای خودت و حرفای دیگر دوستان خصوصا سربخشیان عزیز، اولا معذرت می خوایم که کمتر حرف زدیم و آمدیم و خواندیم و بهره بردیم و رفتیم.

شرمنده! ولی این عذر خواهی ما یا عدم آن از تعهد شخصی شما چیزی کم نمی کند. بهتر است به قول جناب پرستو کمی به خودت استراحت بدی و در این فاصله راههای همیاری را جستجو کنی!

من هم حاضرم! یا علی . . .

Hamid Raziee
پاسخ به این نظر

ببینید من كارم عكاسی نیست اما به شدت به آن علاقمندم و تمام وقت آزادم (اگر داشته باشم) روی آن میگذارم. متاسفانه بدست آوردن مطالب تخصصی در این زمینه برای من بسیار مشكل است كه ظاهرا تنها مشكل من هم نیست. سایت شما در این زمینه نقش مفیدی می‏تواند برای كسانی مثل من داشته باشد كه اگر چه مشتاقانه مطالب آنرا پیگیری میكنند اما حرف خاصی ندارند كه بزنند. فكر میكنم تعداد پاسخهایی كه به گلایه شما داده شده است بتواند تا حدی نشاندهنده میزان مخاطب و اقبال به سایت شما باشد اگرچه كه باید این واقعیت را پذیرفت كه مخاطبین عكاسی حرفه ای در جامعه ما آنچنان متعدد نیز نیستند. پایدار باشید و پر نیرو ادامه دهید.

پاسخ به این نظر

سلام و خسته نباشید اگر کمکی از دست ما بر می آید بفرمائید ما حاضریم کمک کنیم

درود بر شما

kamran jebreili
پاسخ به این نظر

Salam Alireza

You are still at the begining and the site is getting more professional and interesting day by day. i' m one of the peoples that promised to cooprate but didn't! let's not to start the new year like that. i'll be helpful, promise.Ghorbnat and all the best

and sorry i write in english as i don't have farsi keyboard.kamran jebreili

پاسخ به این نظر

خب حالا كه كار داره بالا میگیره با پیشنهاد یك گرد هم آیی برای همكاری چطورین؟

الهه
پاسخ به این نظر

آقا سلام وخسته نباشید.

فقط یك نكته سریع خدمتتان عرض میكنم:

- همكاری و مشاركت با مخاطبان ناشناس احتیاج به بستر مناسب دارد. شما بسترش را آماده كنید. شیوه همكاری - نوع همكاری - كارهایی كه از دست مخاطبانتان برمیآید را مشخص كنید و ببینید كه چطور به سراغتان می‌آیند.

- كار شما مثل كار روزنامه است. ممكن است موضوع تخصصی‌تر باشد اما نشر این تخصص برروی اینترنت هیچ فرقی با چاپ روزنامه ندارد.

اگر شما بستر مناسب ارتباط را ایجاد نكنید ارتباط یا برقرار نمی‌شود یا از مسیر اصلی خارج می‌شود و بیشتر دست و پایتان را می‌بندد.

- اولین و مهمترین شیوه بستر سازی ایجاد ارتباط بی‌واسطه است. یعنی سئوال كنید (سر راست و مستقیم پرسشتان را مطرح كنید) تا جوابهای سرراست بگیرید. این كار جذب سرمایه هم به دنبال دارد. هستند كسانی كه به عشق هنر حاضر به هزینه كردن هستند حتی با اینكه می‌دانند این هزینه برگشت ندارد. من شخصا تعدادی از آنها را می‌شناسم. فقط منتظر یك اشاره هستند تا به یاری بشتابند. بدی در این است كه هنرمندان ما هی دماغشان را بالا می‌گیرند و به پول می‌گویند پیف پیف بو میده و به این ترتیب دل سرمایه‌دارن را می‌شكنند و آنها را از خودشان دور می‌كنند.

پیروز باشید.

پاسخ به این نظر

چی چی دریغ؟؟؟

من تازه عادت کرده بودم قبل از گویا سایت شما رو چک کنم. کارت واقعا عالی و حرفه ای است.و مثل هر کار خوب و استانداردی سخت .ولی همینه دیگه.فکر می کنم یه کم دیگه باید صبر کرد.نهال کار شما هنوز وقت میوه رسیدنش نشده.

پاسخ به این نظر

علی آقا خسته نباشی. من تا بحال از نزدیك ندیدمتون. تعریف شما رو از دوستام شنیدیم و اینكه برای راه اندازی سایت چقدر سختی كشیدی. واقعا اگه به كارت اعتقاد داری تا آخر بمون. موفق و پیروز باشی.

پاسخ به این نظر

خسته ای. یه کم به خودت استراحت بده. وقفه کوتاه رو همه خوانندگان سایت ازت می پذیرن اما نبودن رو نه.

قوی باش دیگه لطفا !

پاسخ به این نظر

salam

ye rozi man ham shaad mesl shoma bodam,na omid az hame kas v bi kes tar az hame, bi sarzamin tar az bad,ama ye nafar ye rozi pidash shod ya behtare begham inghadr raftam donbalesh ta tonestam pida konamesh,chon midonestam on hamoniee ke khili mitone komakam kone.shayad hame ie ma bayad donbal on kas khodemon begardim vali in ro vaghean faramosh nakonid ke tanha nistid motmaen bashid kasan ziadi hastand ke dorobareton hastand v khili mitonand komaketon konand faghat bayad khodeton ro bavar konid ta betonid be heshon beresid hamon tor ke man be hasan sarbakhshian v khili haye dige residam .ma ba shomaiim v mokhles shomaiim faramosh nakonid.kociket mohammad kheirkhah

mehran
پاسخ به این نظر

سلام !

اول از همه می خواستم به شما خسته نباشید بگم برای ایجاد این سایت كه جای خالی سایتی با محتوای فارسی را پیش از این سایت آنقدر حس كرده بودم كه با چند نفری -در رابطه با راه اندازی سایت تخصصی عكسی با موضوعاتی كه الان در سایت عكاسی شما می بینیم - صحبت كردم اما بعد از اینكه سایت شما راه افتاد و دیدم فردی عكاس این سایت را راه انداخته از خیر سایتی جداگانه گذشتم تا فعالیت خودم را در زمینه ی عكاسی در سایت پندار ادامه بدهم ... و هیچ گاه به این فكر نكردم كه فعالیتی موازی با شما داشته باشم چون هم تخصص شما عكاسی هست و هم اینكه اعتقاد دارم شما حتما در این راه به علت همان عكاس بودن موفق خواهید بود. اما عكاس بودن شما باعث شده از یك سری از مسایل حرفه ای در زمینه ی سایت آگاهی نداشته باشید. كه یكی از آنها وجود وبلاگ در سایت هست كه شدیدا به جو حرفه ای آن ضربه می زند و در ادامه ی آن وجود كامنت برای هر نوشته كه به نظر من ضرورتی ندارد چون اولا كه خواننده هر چه قدر هم مشتاق باشد برای هر نوشته حرفی برای گفتن ندارد و هم اینكه تعداد كم كامنت ها ارزش سایت راپایین می آورد و اینطور نشان می دهد كه خواننده ی سایت كم هستند در حالی كه اینطور نیست ... امیدوارم در فرصتی مناسب با شما حضوری در این زمینه صحبت كنم ... موفق باشید

پاسخ به این نظر

حتما یادت هست كه قبل از ایجاد سایت در باره شكل و شمایل آن با هم صحبت مى كردیم و این تو بودى كه با پیگیرى زیاد بالاخره كار درست را انجام دادى. حالا منتظر چى هستى كه مثلا روزى 100 تا ایمیل برات بیاید و همین جور با سایت ارتباط زیاد شود؟

به نظر من این رویه را باید ادامه دهى و اصلا جایى براى این مطلب وجود ندارد!

من اگر جاى تو باشم این مطلب را از سایت حذف مى كنم.

مگر دیگران به تو پیشنهاد داده بودند كه حالا از آنها انتظار دارى؟

شاید حجم و كیفیت بالاى كار كمى تورا خسته كرده باشد. اما یادت باشد فعلا در جایى كار مى كنى كه هنوز مجله تخصصى عكس داراى سایت فعال نیست!! پس حق ندارى گلایه كنى چون خودت شروع كردى. باید بدون هیچ نگرانى ادامه دهى. مطمئن باش كار درست را انجام مى دهى.

اصلا مگر ما هنوز در حوزه هاى دیگر یاد گرفته ایم كه با هم مشاركت كنیم تا این هم یكى از آن موارد باشد؟! البته من مثل تو نا امید نیستم و میدانم كه هنوز براى نتیجه گرفتن خیلى زود است اما

همینطور كه خودت گفتى:

متاسفانه باید بپذیریم که در این راه تنها هستیم و این راه را به تنهایی باید طی کنیم.

البته با این توضیح كه كه باید با عشق در این راه پایدارى كرد همانطور كه كاوه به تنهایى خیلى از كارها را به انجام رساند یا حداقل جریان ساز بود.

حسن

پاسخ به این نظر

سلام . میدانم كه خیلی اعصبانی هستی حق هم داری اما بدانید كه اینجا ایران است و خودتان میدانید كه كاری را شروع كنید به تنهایی باید بار آن را بكشید تا به مقصد برسد.

چند سال پیش خواستم با سه تاازدوستانم یعنی چهار نفری گروهی را تشكیل دهم كه نمایشگاه بگذاریم كار بفروشیم و حسابی فعالیت كنیم اما هر سه نفر فرار را برقرار ترجیح دادند كسانی كه میگفتند عكاسی یعنی زندگی . از همانجا فهمیدم كه تنها هستم . تا همین امروز . یك همچین كاری كه شروع كرده اید باید میدانستید كه تنها خواهید ماندمگر در اندك مواردی.

همانطور كه در وبلاگ كارگاه آقای تهرانی ناله سر میدهد و میدانید كه كارگاه بسیار از سایت شما حجمش بیشتر است و همینطور كارش .

خلاصه آقای علیرضا به قولی اله بودور كه وار البته من تركی بلد نیستم . خلاصه امیدوارم تاب بیاورید. مهرنگار

پاسخ به این نظر

هین بگو كه ناطقه جو می كند تا كه قرنی بعد ما آبی رسد

علیرضا جان از این مسائل خاطرت آزرده نشود كه تا بوده همین بوده و هست. اما بدان كه عدم ثبت نظرات ما جماعت از بی حوصلگی و عدم اعتقاد به كار جمعی است كه امیدوارم درست شود. روزانه همانطور كه میدانی سایت شما بینندگان زیادی دارد و بینندگان واقعا استفاده خود را می برند و از بدو گشایش سایت مطالب ارزنده ای ارائه كرده است اما امیدوارم كه دوستان هم بیشتر فعال شوند و موجب دلگرمی خدمتگزاران فرهنگی خود شوند.هر حركتی در این فضای مجازی كه دائما رو به حقیقت می رود به یقین گرهی از كار برخی میگشاید. پس چه باك كه. ادامه و ادامه و ادامه تنها راهی است كه در پیش است.

رضا
پاسخ به این نظر

علیرضا جان

برای من به عنوان كسی كه در انتشارات آنلاین دستی بر اتش دارم درك حرف دل شما بسیار آسان است.

شاید بسیاری از خوانندگان و كسانی كه هر روز به این سایت سر می زنند و از آن استفاده می كنند حجم كار و سختی آن مشخص نباشد. بخصوص در كار غیر انتفاعی و داوطلبانه تنها دلخوشی آدم مخاطبانی است كه فكر می كنی از مطالب و حاصل كارت استفاده میكنند و اگر از جانب آنان هیچ پاسخی نشنوی هدفت برای ادامه كار گم می شود و كار آنقدر دامنه دار و وسیع است كه براستی از عهده حتی چندین نفر هم بر نمی آید چه برسد به یك نفر.

شاید ماها در اینترنت زیاد به استفاده یك طرفه از كار دیگران عادت كرده باشیم و هیچگاه فكر نكرده ایم كه "دیگران كاشتند تا ما بخوریم ما هم باید بكاریم تا دیگران بخورند" ولی این سیستم پایدار نیست و مگر یكی دو نفر چقدر طاقت می آورند كه اینطوری كار كنند و مگر مشكلات زندگی و هزاران گرفتاری دیگر چقدر وقت و توان برای یك نفر باقی می گذارد تا چنین بار سنگینی را هم بر دوش بكشد.

برای ادامه این كار ارزشمند یاری دوستان علاقمند الزامی و حیاتی است... هر كس با هر توانایی می تواند بخشی از این بار را بر دوش بكشد تا كمر یكی زیر آن بار سنگین نشكند و یا اگر نمی تواند هیچ كمكی بكند حداقل میتواند با ارائه نظر خود در بهتر شدن روند كار كمك كند، سایت را تبلیغ كند و به دیگران بشناساند و خلاصه اینكه خنثی برخورد نكند... باور كنید بسیاری از مشكلاتی كه ما داریم از خنثی بودن ماست.... باید فكر كنیم :من كه این سایت را دوست دارم باید در بهتر شدنش یاریش كنم و گرنه آن را از دست می دهم.بیایید از امروز نسبت به محیطمان حساستر و فعالتر باشیم.

Hengameh Golestan
پاسخ به این نظر

Alirezaie aziz

man moteasefane shoma ra nemishenasam vali har rooz site shomara negah mikonam hichvaght baraitan naneveshtam choon fekr kardam ke shoma baid ba in site khoobi ke darid enghadar havadar dashte bashid ke vaght nadarid inhameh emai bekhanid. agar nazare mra bekhahid fekr mikonam besiar site khoobi darid va tamame akhbare akkasee ra kamel va fori dar sitetoon mikhanim. man hamsare Kaveh Golestan hastam va az tarafe khodam va pesaram Mehrak nemidoonam be che zabani az shoma tashakor konam ke inhameh be Kaveh lotf darid va tamame akhbare ora moratab minevisid vaghean dastetoon dard nakoneh!va aslan ham naomid nashavid choon kare besiar mofid va khobi ra baraie jameh akkasee Iran anjam midahid va omidvaram hamishe movafagh va pirooz bashid va be kare khobetoon adameh bedahid . man baid zoodtar az inha baraitan mineveshtam va tashakor mikardam va kamelan hagh ba shomast va baid bishtar tashvigh shavid choon haghetooneh!aghar kari az dast man bar miad ke betoonam komaki bokonam hatman baram benevicid khilee khoshhal khaham shod .

ba arezoi movafaghit baraie shoma

ba ehteram

Hengameh Golestan

مطالب مرتبط

تازه‌های عکاسی

وبلاگ در سایت عکاسی

وبلاگ و فتوبلاگ

انجمن‌های عکاسی

سایت عکاسی

سایت عکاسان ایرانی

فروشگاه کتاب عکاسی

 • عکاسان جنگ، مریم کاظم‌زاده، خشتی
 • عکاسان جنگ، اباصلت بیات، خشتی
 • دلاوران
 • مجموعه فیلم آموزشی: آموزش منوی دوربین‌های سری ۵۰۰۰ نیکون
 • تکنیک‌های فتومونتاژ
 • ترکیب بندی در عکاسی - دیوید پرکل
 • حرفه: هنرمند شماره ۶۷
 • در ستایش امر واقعی (۲جلدی)
 • نگاه‌ها به ایران
 • هنر و عکاسی
 • تاریخ عکاسی
 • این، کار من است!
 • آنگاه - شماره ۵
 • عکاس؛ استودیو
 • مجموعه عکس چیست؟
 • عکاسی مقدماتی
 • عکاسی - نشر ماهی
 • درباره نگاه به عکس‌ها
 • پامنار
 • انزلی
 • باران شغال
 • دیده و درون
 • عکاسی مستند
 • شیب تند عصر پنج‌شنبه
 • نود سال نوآوری در هنر تجسمی ایران - ۲ جلدی
 • تحولات تصویری هنر ایران: بررسی انتقادی
 • عکاسی دیجیتال - نشر دوژه
 • نگاهم کن! خیالم کن!
 • در جهت عکس
 • عکس و دیدن عکس
Powered by Practicalidea